Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rus hrozí Carolině: podepište, nebo jdu domů !

7 2003
Raleigh - Tenhle trejd se Carolině zatím příliš nevyplácí. Ruského hokejového obránce Dannyho Markova chtěl nejhorší tým uplynulé sezony NHL tak moc, že za něj na konci června Phoenixu nabídl dva mladé a perspektivní beky. S novou posilou zbývalo jen podepsat novou smlouvu. Ale chyba lávky ! Markov při vyjednávání neustoupil ani o píď a zamítl všechny nabídky, které mu Carolina předložila. V polovině července odletěl do Ruska, kde se domluvil na dvouleté smlouvě s týmem Lada Togliatti.

Generální manažer Caroliny Jim Rutherford musí nyní připustit velké pochybení.

Mladí obránci David Tanabe a Igor Knajzev, které si klub v minulosti vybral v prvním kole draftu, jsou pryč. Místo nich má hráče, který odmítá za jeho tým hrát.

"Nejdříve jsme byli v euforii," řekl v deníku News and Observer. "Danny mohl být pro nás velkou posilou. Je to zklamání, protože jsme o něj velmi stáli."

Z jeho kanceláře vzešlo několik nabídek. Ta nejlepší mohla Markovovi přinést během tří let 7.5 milionů dolarů. Ruský zadák, známý pro svou tvrdou hru, však požadoval zhruba o 2 miliony více.

Když je nedostal, sebral se a odjel do své rodné země. V ní také zřejmě odehraje příští sezonu. Podle ruských médií se upsal týmu Lada Togliatti.

Je pro Markova skutečně výhodnější dát nejslavnější a nejlépe placené soutěži světa políček a hrát v Rusku ? Zřejmě ano. Podle jeho agenta Jay Grossmana dostal Markov z Ruska pět nabídek, z nichž by mu každá přinesla víc než milion dolarů. Ruští hráči jsou navíc oproštěni od daní a mají mnoho zajímavých výhod jako je ubytování a strava zdarma. Nezřídka mají k dispozici i služební vůz. 

Pro Hurricanes je Markovův případ téměř uzavřenou kapitolou. Když se jednání ocitla ve slepé uličce, získali typově podobného hráče Boba Boughnera z Calgary a nabídli mu peníze (2.3 milionů dolarů za sezonu), které byly původně vyhraženy pro sedmadvacetiletého Rusa.

"Dali jsme mu naší nejlepší nabídku," řekl Rutherford. "Když ji nepřijal, museli jsme posílit jinde."

Zbývá ještě naděje, že se Markov vrátí ? "Doufáme, že ano," dodává Rutherford.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze