Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ruská dopingová záhada

26 2004
Ostrava - Hokejové mistrovství v České republice má za sebou prvou dopingovou záhadu. O skandálu se nedá mluvit, neboť zatím jen podle neoficiálních zpráv se Rus Sergej Zinovjev neobjevil na MS kvůli pozitivnímu nálezu. Trenér sborné Viktor Tichonov na tiskové konferenci bezprostředně po zápase s Dány opět jednou odhalil svou nesmlouvavou tvář.

Po přívětivém proslovu na téma hry jeho svěřenců se jeho tvář na kratičký okamžik stáhla do hněvivé grimasy po otázce ruského novináře na podrobnosti zprávy o dopingovém odhalení Sergeje Zinovjeva, v jehož krvi byly nalezeny stopy marihuany.

Viktor Tichonov se ale s ledovým výrazem odpověděl, že se na tiskové konferenci bude vyjadřovat pouze k samotnému zápasu.

Zatím neoficiální sdělení o Zinovjevově prohřešku rozvířila stojaté vody tiskového střediska. Důvodem byla naprostá absence jakéhokoliv vyjádření ruské výpravy. Ani samotní ruští novináři neměli zaručené zprávy.

Část z nich tvrdila, že vedení reprezentace odeslalo hokejistu do vlasti již po posledním přípravném zápase ve Švédsku, po němž dostala prvmí informace o možném pozitivním testu, druhá půlka žurnalistů byla přesvědčena o tom, že Zinovjev do České republiky s reprezentací přicestoval a do Ruska odjel až z Prahy.

Spekulacím o odhaleném dopingu, který nikdo z ruské výpravy dosud nepotvrdil, nahrává i fakt, že Zinovjev byl až do samého závěru přípravy platným členem ruské sborné. Čeští diváci jej mohli zaznamenat například v odvetném zápase boje o třetí místo v Euro Hockey Tour v Ostravě, v němž vstřelil českým hokejistům hned dvě branky.

Zinovjev nastoupil i v posledním přípravném utkání ve Švédsku, avšak poté se nad ním slehla zem. Podle neoficiálního sdělení jednoho z členů organizačního výboru se v Ostravě vůbec neakreditoval, což nahrává domněnce, že byl po zápase se Švédskem a prvních zprávách o možném problému rychle odklizen do Ruska.Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ VE VÝROBĚ - JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat: 18 000 - 23 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze