Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ruská Kazaň možná zláká i Vlasáka

29 2001
P r a h a - Vidina pohádkových podmínek v ruské lize možná zláká dalšího českého hokejistu. Útočník finské Hameenlinny Tomáš Vlasák, trojnásobný mistr světa, dostal nabídku od Kazaně a na stole má zajímavou smlouvu. "To, co oni nabízí, se opravdu nedá srovnat s žádným jiným týmem v Evropě," přiznal vyhlášený technik. "A nejde jenom o peníze. Třeba mi řekli, že se budou čtyřiadvacet hodin denně starat o mojí malou dcerku." Spolu s agentem Jiřím Hamalem do Kazaně koncem týdne odletí, aby sám poznal místní prostředí.

"Ještě sice nemám víza, ale snad to vyjde." Už byl v kontaktu s prezidentem i manažerem, doporučil ho navíc bývalý slávistický obránce Andrej Jakovenko, jenž v současné době pro Kazaň loví v Evropě posily. "Mají o mě opravdu zájem," říká Vlasák. Takže co by tedy mohlo angažmá zhatit? "Snad jen ta moje osobní návštěva. Že bych třeba zjistil, že by nám tam něco nevyhovovalo," dodává útočník.
Pokud by ruská liga nevyšla, chtěl by zůstat v Hameenlinně. "Anebo znovu zkusím NHL, ale rozhodně nepůjdu pod svou cenu," zdůrazňuje. "Když by v týmu splnily moje představy, nebránil bych se."

Už v uplynulé sezoně se pokoušel uchytit v Los Angeles Kings, nezískal si však důvěru kouče Murrayho a roztrpčený se vrátil zpátky do Hameenlinny. "Pokud nevyjde ani Rusko nebo NHL, tak zůstanu tam. Jsem v klubu spokojený," říká Vlasák.

V současné době si užívá volna, jenž tráví v Praze. Až v příštím týdnu, kdy se vrátí z Kazaně, začne individuálně trénovat. "Připravuji se poslední roky sám, vyhovuje mně to," vysvětluje hokejový reprezentant.

V Kazani už působí německý hokejista českého původu Jan Benda, který v předešlé sezoně hrál za finský Jokerit. Ruská liga přivábila také kouče Vladimíra Vůjtka a havířovského útočníka Jana Peterka, oba jsou nyní ve službách Jaroslavle.

Čeští hokejisté Tomáš Vlasák a Jaroslav Hlinka na kolenou

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze