Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ruský rozhodčí o penaltách vůbec nevěděl

18 2001
Moskva - Skadnál, který nemá v historii turnaje obdoby, zakončil první vystoupení českých hokejistů na Baltika Cupu proti Švédsku. Za nerozhodného stavu 3:3 po prodloužení měly podle reglementu Euro Hockey Tour následovat samostatné nájezdy, ale hlavní sudí Sergej Semjonov projevil totální neznalost herního systému a zápas jednoduše ukončil. Marná byla snaha kapitána českého týmu Petra Čajánka, který ruské rozhodčí přijel k boxu časoměřičů upozornit, že by utkání mělo ještě pokračovat. Zpravodajství ze zápasu

Arbitři trvali na svém a na led se už hrnuly hostesky, aby předaly ocenění nejlepším hráčům zápasu. O výhře úřadujících mistrů světa a druhém bodu na jejich konto v tomto duelu tak rozhodl až los pětirublovou mincí na chodbě před kabinami, v němž vedoucí týmu Jindřich Micka porazil švédského generálního manažera Anderse Hedberga.

"Já vsadil na orla, on na nějaký znak na druhé straně," popsal Micka stěží uvěřitelné rozluštění tajenky o vítězi dnešního úvodního duelu turnaje. Pochvalné poznámky na svoji adresu o tom, že bude ve statistice zápasu později uveden jako střelec vítězné branky, však odmítl. "Ne, ten gól by se při rozhodnutí losem započítávat neměl. I když, raději počkejme do zítřka," uzavřel prozatím dnešní
epizodu.

Anatolij Jegorov, který na Baltice působí jako šéf rozhodčích, měl na tiskové konferenci velmi složitou pozici, aby nepochopitelný zkrat svých podřízených objasnil. V podstatě mu nezbylo nic jiného, než se omezit na omluvy. "Za pětadvacet let co jsem na turnaji, jsem něco podobného nezažil. Vůbec nechápu jak se mohlo stát, že se rozhodčí nesez námili s pravidly. Moc se za jejich chyby omlouvám," pravil.

Kouč švédského celku Hardy Nilsson byl pochopitelně rozmrzelý. Na druhé straně v české kabině zavládlo po losu veselí a hráči až s velkým zpožděním oslavili výhru tradičním pokřikem.

Zdánlivě klidný zůstal snad pouze brankář Jiří Trvaj, jemuž Micka svoji šťastnou rukou udržel dosavadní vítěznou bilanci v reprezentaci. "Je to fajn, ale my bychom přece vyhráli i ty nájezdy, ne?" pravil rozšafně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze