Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ruský tisk: Jágrovi pomohla k prvnímu gólu jeho múza Inna

Jaromír Jágr s přítelkyní Innou Puhajkovou | foto: ČTK

11 2008
První gól velkého Čecha! Ruský tisk opěvuje velkolepou výhru Avangardu Omsk i premiérovou Jágrovu trefu v KHL. List Sovětskij sport přičítá Jágrův gól i "Jaromírově múze Inně", jejíž příjezd do Omsku hráče povzbudil.

Naopak týmu z Magnitogorsku chyběl podle deníku "zabiják" střílející góly.

"Start KHL v Omsku se slavně povedl. Domácí, vedení fenomenálním Jaromírem Jágrem, nenechali na nejlepším hokejovém klubu Evropy kámen na kameni," napsal list o středeční výhře 6:0.


Autor reportáže připouští, že za roky, co létá z Moskvy kvůli hokeji do Omsku, nezažil takový zájem o sport. Jindy poloprázdné letadlo bylo vyprodané, stejně tak hotely.

Komentátor se pozastavuje nad tím, že v některých okamžicích tvořili polovinu hráčů na ledě Češi, kteří nastupovali v elitních útocích obou týmů.

"Ani nevím, zda se radovat, anebo naříkat... Chtěli jsme a dostali jsme mezinárodní ligu, ale na druhé straně kde budou hrát a růst naši chlapci?" ptá se.

Dopodrobna líčí Jágrovu branku, zrozenou z "geniálně jednoduchého útoku" české trojky.

Podívejte se na Jágrův první gól v KHL

"Ve 36. minutě se stalo to, na co čekalo celé pokrokové lidstvo. Klepiš splnil prosbu o puk... a padá první Jágrův gól v nové lize! Aréna tak bouří, že si musím ucpat uši, abych neohluchl," napsal.

Jágr prý po třech zápasech bez gólu "šílel nervozitou", ale v prvním zápase doma smůlu protrhl. "K nepopsatelnému nadšení 10 tisíc fanoušků na tribunách. Div neuletěla střecha, takový se strhl jásot," popsal reportér to, co se dělo po Jágrově gólu.

Český hokejista se komentátorovi jeví nejen jako "osobnost dne", ale i jako "hvězda, která je ve všem hvězdou", ať při tréninku, tak před naplněnými tribunami.

"Při vší úctě k Janu Markovi z Magnitogorsku, legionář se může stát v Rusku ikonou, jedině pokud je mistrem té nejvyšší světové úrovně," uzavírá Sovětskij Sport.

Právě takové hvězdy jako Jágr v Omsku či Alexej Morozov v Kazani prý plní tribuny, podobně jako Ovečkin ve Washingtonu v NHL.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze