Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ruský tisk je z Jágrova příchodu nadšený

9 2004
Moskva - Za velkou senzaci a báječné oživení soutěže považuje ruský tisk příchod českého hokejového mága Jaromíra Jágra do Omsku. Média si pochvalují, že jejich země přitáhla nejdražšího hráče planety. Jágr už vyřešil i složitou otázku pojištění a nic mu tedy nebrání na Sibiři začít hrát.

Listy připomínají, že Jágr bude hrát za Omsk, který v současné době nepatří k favoritům ligy, i když ho lákaly velké moskevské a petrohradské kluby. Důvodů je podle deníku Izvěstija několik.

Patří k nim například i fakt, že Omsk před časem trénoval dnes už zesnulý Ivan Hlinka, se kterým Jágr rád spolupracoval, i to, že za stejný tým v minulosti hráli dosavadní kladenští spoluhráči Pavel Patera a Martin Procházka. Teď dres Avangardu obléká další Jágrův kamarád Jaroslav Bednář.

Deník Sport-Express napsal, že Jágrovým příchodem se v ruském hokeji udála finanční revoluce. Jágr si v týmu New York Rangers přijde na 11 milionů dolarů ročně a v ruské soutěži je tak bezkonkurenčně nejdražším hokejistou.

Primát v tomto ohledu zatím držel Sergej Gončar s 3,65 miliony dolarů v NHL. Ani ruským médiím se však nepodařila zjistit přesná výše Jágrova platu v Omsku, spekulují o částce okolo dvou milionů dolarů.

První kontakt s Jágrovými agenty měli zástupci sibiřského týmu v září. "Radil jsem se o tom i s gubernátorem Omské oblasti Leonidem Poležajevem, který je předsedou správní rady Avangardu, a on souhlasil. Konkrétní rozhovory začaly v říjnu," řekl deníku Izvěstija prezident sibiřského klubu Konstantin Potapov. Obě strany se na konečné podobě smlouvy dohodly v uplynulém víkendu.

List Novyje Izvěstija poznamenává, že Jágr, nosící celou svou kariéru na dresu číslo 68 na paměť událostí Pražského jara, přijíždí hrát do země, která v tomto roce do tehdejšího Československa své tanky vyslala.

"Nikdy jsem neříkal, že zůstanu v Kladně celou sezonu. Chci si zkusit hrát v Rusku. Kdo ví, možná se za měsíc vrátím," citoval deník Jágra.

Listy si všímají i osobního života české hokejové superhvězdy. Zmiňují se například o jeho lásce k "jedné fotomodelce", kvůli které prý viditelně pohubl, či o tom, kde hodlá v Omsku žít. Nejprve to prý bude přímo na základně klubu; Potapov už mu ale nabídl i několik bytů na výběr.

Jágr do Ruska přiletí 12. listopadu, k prvnímu zápasu by měl nastoupit o sedm dnů později ve Voskresensku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze