Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ruský tisk: Nádherný zápas, Jágr je hrdina!

6 2004
Moskva - Sobotní šlágr ruské ligy mezi Omskem a Kazaní budí v největší zemi světa pozdvižení. "Nejkrásnější, nejdramatičtější," hlásají titulky tamních deníků. Omsk v repríze loňského finále dokázal i díky Jágrovi otočit ztracený zápas. Z 0:3 na 5:4 s tak silným soupeřem, to diváky v ochozech pořádně rozproudilo.

Ale ještě na konci první třetiny byli hodně nespokojení, hlasitě pískali a nadávali. Výsledek 0:3 jim ani jinou možnost nedával.

"Ale pak se našel osamocený hrdina, který dokázal zachránit své spolubojovníky. Tuto roli v hokejovém thrilleru splnil Jaromír Jágr," napsal deník Izvěstija.

Po jeho snížení na 1:3 se omští "jestřábi" do soupeře pustili a nakonec dokázali výsledek zápasu otočit ve svůj prospěch i přes strkanice v závěru utkání.

Podle sportovních stránek listu Kommersant se zápas vyznačoval hokejovou vyzrálostí týmů a dramatičností. "Byly v něm krásné kombinace, efektní přesilové hry, rvačky i bouřlivé debaty trenérů s rozhodčími," píše deník. Také on popisuje rvačku v 50. minutě zápasu, po které bylo utkání přerušeno na deset minut.

List Sport Express utkání rozebírá na celých dvou stranách dnešního čísla. Všímá si také práce rozhodčích, kteří například podle Dariuse Kasparaitise z Kazaně pískali ve prospěch domácího týmu.

"Zápas byl velmi zajímavý. Fanouškům se určitě líbilo jak nasazení, tak i devět vstřelených branek. Bohužel ale rozhodčí z jedinečného zážitku udělal kabaret," řekla deníku kazaňská hvězda.

Přesto se zápas podle deníku stane ozdobou videosbírek hokejových fanoušků.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze