Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rusové prahnou po mistrovském titulu

25 2004
Ostrava - Do zápasu s Ruskem vstoupili Dánové naprosto bez respektu a celou minutu nepustili svého soupeře z vlastní obranné třetiny. Jesper Damgaard dokonce nastřelil tyč branky nejistého Sokolova. "Dánové hráli výborně, hlavně v prvních dvou třetinách," ocenil výkon severského týmu nejlepší hráč Rusů v zápase Alexej Jašin.

"Za svůj výkon proti nám si zaslouží absolutorium," pokračoval ruský bohatýr.

Rusko naposledy získalo titul mistrů světa v roce 1993, kdy pod legendárním koučem Viktorem Tichonovem hrál také Jašin. "Vždy je to skvělý pocit reprezentovat svoji zemi, je to pro mě čest," prohlásil obávaný útočník.

"Pokud budu zdravý, tak Rusko budu reprezentovat pokaždé," ukázal svůj patriotismus. "Viktor Tichonov je vynikající trenér a myslím, že s ním můžeme udělat velký výsledek," řekl Jašin.

Dánové žehrali na smůlu
"Rozdíl mezi námi a Rusy se musel projevit. Oni mají hráče z výborných lig i z NHL, náš výběr je zejména z dánské ligy. Rozdíl je vidět v rychlosti i dovednostech," vysvětlil důvod porážky Morten Green.

"Chtěli jsme se jim vyrovnat týmovou hrou, ale bohužel to nestačilo. Myslím, že porážka 2:6 je pro nás až příliš krutá," pokračoval útočník Dánska.

Dánové měli, stejně jako proti Švédsku, také kupu smůly. "Se Švédskem jsme nastřelili tyč za stavu 1:2, dnes jsme trefili dokonce tyče dvě. Kdybychom měli více štěstí, mohly být výsledky lepší," řekl Green.

Klíčový zápas o postup do osmifinálové skupiny čeká Dánsko v úterý, kdy změří síly s Japonskem. "S Rusy i Švédy jsme hráli dobře, věřím, že s Japonci vyhrajeme a postoupíme," vyjádřil svou naději útočník Dánů.

Perfektní byli opět také fanoušci Seveřanů. "Jsou nepopsatelní, prostě báječní. Ačkoliv prohráváme o 4 branky, pořád fandí, zpívají a tancují, jsou vynikající, také kvůli nim musíme postoupit," pochválil fanoušky střelec druhé branky Dánska.

Gól byl opravdu ukázkový, Sokolov neměl žádnou šanci. "Dostal jsem parádní přihrávku do jízdy a jsem rád, že jsem zrovna Rusku dal branku. Na ten zápas jsme se hodně těšili, byl to pro nás svátek," neskrýval svou radost Green.

Prokopjeva potěšil návrat do vítkovické haly
"Dánové nás hodně potrápili a jsme rádi, že máme svůj úvodní zápas na turnaji úspěšně za sebou," sdělil po utkání útočník Rusů Prokopjev, který ve Vítkovicích sehrál dvě sezóny.

"Mám tady hodně kamarádů a rád jsem přijel zpět," neskrýval radost z návratu. "Hala je krásná, všechno je nové a z každé zdi dýchá svěží vzduch," vyjádřil se Prokopjev k rekonstrukci ostravské haly. V útoku nastupoval s nadějným mladíkem Ovečkinem.

"Je to velmi dobrý, rychlý útočník. Stačí mi nahrávat do správného prostoru a on už nějakou tu branku vždycky vstřelí," pochválil spoluhráče Prokopjev. Ambice Rusů opravdu sahají vysoko. "Myslím, že máme šanci vyhrát celý turnaj. Máme dobré mužstvo a stmelený kolektiv," hodil na dálku rukavici ostatním soupeřům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze