Rusko

Rusko | foto: ČTK

Rusové proti Itálii dlouho čekali na gól

Praha - Hokejisté Ruska vyhráli další přípravný zápas před světovým šampionátem, když si v Bolzanu poradili s Itálií 6:2. Po středeční brankové přestřelce s Rakouskem (9:7) tentokrát čekali na první gól až do 25. minuty, kdy se trefil Nikulin. V dalších přípravných duelech vyhrálo Švédsko v Dánsku a Finsko v Německu.

Itálie - Rusko 2:6

Tým pod vedením Vjačeslava Bykova v závěru své vítězství ještě zvýraznil třemi góly v rozmezí necelých tří
minut.

Branky: 52. Chitarroni, 59. Scandella - 35. a 43. Mozjakin, 25. Nikulin, 57. Sušinskij, 58. Arťjuchin, 60. Krysanov. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:4.

Dánsko - Švédsko 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Aalborg

Švédští hokejisté nezaváhali ani v další přípravě na hokejový šampionát a v Aalborgu porazili domácí Dánsko 4:1.

Po dvou výhrách v Norsku se pod dnešní vítězství podepsali brankami Harju, Fabricius, Warg a Holmqvist.

Branky: 51. Kjaergaard - 13. Harju, 28. Fabricius, 36. Warg, 52. Holmqvist.

Německo - Finsko 1:3 (0:2, 0:0, 1:1).
Řezno

Němečtí hokejisté podlehli v dnešním přípravném utkání před hokejovým šampionátem Finsku 1:3.

Utkání v Řezně měli favorizovaní Seveřané plně ve své moci, o dvougólové vedení se během dvou minut první třetiny postarali Mantymaa a Immonen.

Čestný úspěch pro německé barvy zaznamenal až za stavu 0:3 čtyři minuty před koncem Wolf. V pátek se oba soupeři utkají znovu v Mnichově.
Branky: 57. Wolf - 16. Mantymaa, 18. Immonen, 46. Pyorala.