Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Padesát minut je příliš. Rusové si na cestu z Kravař vyžádali doprovod

RUSKÝ SNIPER V AKCI. Ilja Kovalchuk, největší hvězda ruského výběru, se pokouší usměrnit letící kotouč za záda norského brankáře. | foto: ČTK

2 2015
Rozbili si tábor na „báze“ třicet kilometrů od dějiště šampionátu, teď ruští hokejisté brblají, jak daleko musejí do Ostravy dojíždět. Manažer sborné si proto od organizátorů vyžádal policejní doprovod, který jeho tým přivádí na všechny tréninky a zápasy.

„Při takových turnajích se objeví maličkosti, které ani nestojí za to řešit. Jenže jestliže nám trvá dojíždění od bázy do arény 50 minut, to už je naléhavý problém,“ postěžoval si ve čtvrtek manažer mužstva Andrej Safronov pro agenturu R-Sport.

O den později už mistry světa doprovázelo na ranní rozbruslení auto s majáčkem, které pomohlo zkrátit dobu na cestě o čtvrt hodiny. „Direktoriát turnaje nám přidělil vůz. Bylo to lepší,“ potvrdil prezident ruského hokeje Vladimir Treťjak.

Rusové si jako jediní z účastníků skupiny B nevybrali hotel v Ostravě a skryli se do ústraní do Kravař nedaleko Opavy. Tam na jejich pohodlí zvlášť dohlíží bývalý kouč národního týmu Alois Hadamczik, jenž je vlastníkem celého komplexu Buly Aréna.

A jednomu z velkých favoritů mistrovství zařídil opravdu nadstandardní prostředí.

Areál s hotelem a ledovou plochou je uzavřen pro veřejnost a panují v něm přísné bezpečnostní podmínky. Hotelové pokoje byly přestavěny podle požadavků ruského týmu na jednolůžkové, přestože hráči obvykle bydlí ve dvojicích. Kuchaři si museli nastudovat ruské speciální polévky jako boršč, soljanku nebo uchu.

Vše, co si Rusové zamanou, také dostanou. „Mohli jsme bydlet s ostatními týmy v hotelu vedle arény v Ostravě, ale vybrali jsme si radši soukromou bázu, kde se nám líbí. Máme basketbalové a fotbalové hřiště, je tam ticho a klid,“ chválí Treťjak. „Zvláště klid je velmi důležitý. V Ostravě bydlí sedm týmu v jednom hotelu.“

Jedinou nesnází, s níž Rusové nepočítali je dojíždění na tréninky a zápasy. Původně měli prý slíbeno, že se do ostravské haly dostanou za 10 až 25 minut, jenže oprava silnice cestovní dobu protáhla. Svaz se však postaral i o to a spokojení Kovalčuk a spol. se první den odvděčili výhrou 6:2 nad Norskem.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze