Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rusům budou chybět brankářské hvězdy

16 2004
Moskva - Ruský hokejový tým musí před Světovým pohárem vyřešit otázku brankářů. Dva největší aspiranti na post jedničky, Nikolaj Chabibulin z Tampy a Jevgenij Nabokov ze San Jose, se turnaje zřejmě nezúčastní. Zatímco Nabokova o start připraví operace kolena, Chabibulin je nespokojený s přípravou týmu a reprezentovat odmítl.

"Za podmínek, v jakých se tým připravuje na takovou soutěž, nemáme šanci na vítězství," řekl hrdina finále NHL. "Už jsem zažil něco podobného v roce 1996. Tehdy také vše, co se týkalo organizace, probíhalo v totálním chaosu. Děje se to i dnes, tak nevidím smysl, proč bych se toho měl účastnit," pokračoval v kritice na stránkách ruského listu Sport-Express.

Po výbuchu na pražském mistrovství světa nebyla v ruské hokejové reprezentaci dlouho jasná situace kolem složení realizačního týmu, nejprve nepomohla ani schůzka šéfa svazu Alexandera Stěblina s ministrem sportu Vjačeslavem Fetisovem.

Ruská strana si dokonce vyžádala od pořadatelů Světového poháru výjimku a šestadvacetičlennou soupisku měla právo nahlásit až v pondělí 31. května, s téměř týdenním zpožděním oproti původnímu termínu.

Nakonec se tři dny před termínem stal hlavním trenérem Zinatula Biljaletdinov, který byl o měsíc dříve propuštěn ze služeb Dynama Moskva kvůli slabým výkonům týmu v lize.

Jeho jmenování vyvolalo podle agentury Reuters v Rusku vlnu kritiky mezi fanoušky i v médiích. Jako generální manažer byl představen Igor Tuzik a asistenty kouče Vladimir Jurzinov a Valerij Bělousov, které by ještě mohl doplnit Sergej Němčinov.

Dosavadní trenér Viktor Tichonov, který má s Ruskou hokejovou federací smlouvu až do roku 2006, bude trenérem zodpovědným za všechny reprezentační výběry.

Definitivní uzávěrka soupisek je až 29. srpna a ruský list označil za možné kandidáty ke zbývajícímu nominovanému gólmanovi Maximu Sokolovovi z Omsku Jegora Podomackého z Jaroslavle a Alexandra Fomičeva z CSKA. "Pokud to kluby dovolí," dodal Sport-Express.

Ruští hokejisté sehrají před startem SP tři přípravné zápasy - 22. srpna v Německu, o pět dní později v USA a 28. srpna v Kanadě.

V turnaji je pak čekají v zámoří celky Kanady, Slovenska a obhájců prvenství z USA. Evropskou skupinu tvoří Švédsko, Německo, Česká republika a Finsko.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze