Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Růžička by se měl rozhodnout do středy

11 2004
Karlovy Vary - Na golfu u Karlových Varů se možná rozhodovalo o budoucnosti hokejové reprezentace. Nový hlavní trenér Ivan Hlinka tam při partičce přemlouval Vladimíra Růžičku, aby se stal jeho asistentem. "Přemýšlím o tom," připustil asistent dosavadního kouče Lenera. Ještě v pondělí přitom možnost, že by na střídačce reprezentačního celku v roli asistenta pokračoval, Růžička vylučoval.

Ještě jeden den si vyžádal Vladimír Růžička na rozmyšlenou, zda přijme nabídku trenéra Ivana Hlinky působit jako jeho asistent u národního hokejového týmu. Kouč a generální manažer pražské Slavie v jedné osobě to dnes řekl poté, co se s Hlinkou sešel na golfové partičce v Karlových Varech a znovu o možnosti spolupráce jednali.

Hlinka se stal v pondělí nástupcem Slavomíra Lenera a Růžičku k sobě chce coby svoji pravou ruku. "Teď právě jsme nad tím společně seděli, ale definitivní stanovisko ještě nepadlo. Dali jsme si čas do zítřka," hlásil Růžička do mobilního telefonu současný stav.

"Ivana Hlinku respektuji, jako hráč a později trenér toho dokázal jako málokdo. Asi věří, že mě přesvědčí, ale já asistenta dělat nechci," prohlásil přitom Růžička v pondělí s dodatkem, že je ze Slavie zvyklý 'nést svoji kůži na trh' a působit v roli jakési šedé eminence mu nevoní.

"Hokej miluji a chci v něm dělat všechno na sto procent. Třikrát jsem teď byl u nároďáku, když to nevyšlo, ale rozhodnutí na střídačce bylo a vždy je pouze na jednom člověku. Navíc ve Slavii mám své závazky a patnáctiletého syna, na kterého bych rád dohlédl," přidal někdejší kapitán zlaté olympijské party.

Čtyřiapadesátiletý Hlinka, jenž se na střídačku národního mužstva vrátil po čtyřech letech, však v pondělí vyjádřil víru, že Růžičku ke spolupráci přesvědčí. "Ještě spolu budeme mluvit. Je to mé přání a já věřím, že najdeme důvody, aby se Vláďovi do toho chtělo," řekl strůjce historického olympijského triumfu českého hokeje z Nagana a kouč mistrů světa z Lillehammeru. Jeho přesvědčovací metody by tedy, jak se zdá, mohly přinést svoje ovoce.

Volbu Lenerova nástupce urychlily povinnosti spojené s blížícím se Světovým pohárem. Hokejový svaz musí nejpozději do 25. května nahlásit jména 23 hráčů do pole a tří gólmanů pro nadcházející letní turnaj, který se uskuteční znovu po osmi letech. Nominace už bude v kompetenci nového trenéra a existuje rovněž možnost, že by Růžička spojil s Hlinkou síly pouze do této akce.

"Ano, i taková varianta tu je. Ale je jich víc," naznačil Růžička. Nad dotazem, jak silný tlak na něho Hlinka vyvíjí, se rozesmál. "Zatím je to v normálu. Ještě mě nedrží pod krkem."

Nový trenér české hokejové reprezentace Ivan Hlinka a Vladimír Růžička (vlevo) přijeli v úterý ráno na golfové hřiště v Olšových Vratech poblíž Karlových Varů, aby si i přes silný déšť zahráli golf, ale také pokračovali v jednání o Růžičkově asistentské funkci u národního mužstva.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze