Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Růžička by se mohl vrátit před MS

14 2004
Praha - Jen na dobu Světového poháru, narychlo po tragické smrti Ivana Hlinky, přijal Vladimír Růžička místo hlavního trenéra hokejové reprezentace. Je však pravděpodobné, že jejím koučem zůstane dál. Byť třeba jen pro mistrovství světa. O jeho setrvání by stál i šéf hokejového svazu Vratislav Kulhánek.

„Jednali jsme o tom dlouze na letištích a v letadlech, našli jsme logické řešení pro tuto sezonu,“ řekl manažer reprezentace Zbyněk Kusý.

„Informovat o tom budeme až po zasedání výkonného výboru. Vláďa Růžička u týmu v nějaké roli působit bude.“ „Nechci předbíhat. Musím si všechno rozmyslet, promluvit si s prezidentem Slavie, s lidmi z výkonného výboru,“ řekl Růžička.

Po smrti Ivana Hlinky, který měl vést tým od této sezony, musí český hokej hledat nástupce. A nahradit uznávanou osobnost, úspěšného kouče, není lehké. Na seznamu byla známá jména Marek Sýkora, Vladimír Vůjtek či Václav Sýkora.

„Jenže všichni trenéři jsou pod smlouvou v klubech. Navíc už jsou vybráni asistenti, kteří mají smlouvy, a je zvykem, že si hlavní kouč spolupracovníky vybírá,“ říká Růžička, který má na svazu na starosti všechny reprezentační trenéry.

Ideálním kandidátem se zdá právě on. Jeho chtěl Hlinka jako asistenta, on byl první volbou po jeho smrti. Sám přitom navrhoval jiného kouče. „Ale lidé z výkonného výboru ho neodsouhlasili. Tak to jméno neřeknu.“

Jasné je, že se nevzdá působení vmilované Slavii, kde je hlavním trenérem i generálním manažerem. Vedení by jej ani natrvalo k reprezentaci nepustilo. „Na turnajích Euro Hockey Tour nebudu. Ale určitě bych rád byl v kontaktu s trenéry, toho závazku se nechci vzdát,“ řekl Růžička, člen reprezentační komise.

Možné tedy je, že by vedl tým jen na vrcholných akcích. Jinak by jej zastoupili asistenti doplnění o dalšího trenéra. „Je to varianta,“ řekl pro ČTK šéf svazu Kulhánek. „Druhou možností je, že najdeme státního trenéra.

Je však pravda, že figura typu Ivana Hlinky tady není.“ Na Světovém poháru Růžička dovedl tým do semifinále s Kanadou.

„Špatný dojem mám jen ze zápasu s Finskem,“ řekl. „Pořád platí, že u nároďáku bych byl hlavní kouč. Aby zodpovědnost byla na mně.“  

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze