Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Růžička: Nároďák bych trénoval. Ale jen společně se Slavií

Vladimír Růžička - Slávistický trenér Vladimír Růžička se rozčiluje v průběhu semifinálového zápasu proti Liberci. | foto: Michal ŠulaMF DNES

15 2008
Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik u týmu končí, a tak se začíná hledat jeho nástupce. Nejčastěji se hovoří o Vladimíru Růžičkovi. "Nabídku bych přijal," řekl současný kouč Slavie. Má ale podmínky.

. Vladimír Růžička

Růžička vedl národní tým v sezoně 2004/2005, kdy nahradil tragicky zesnulého Ivana Hlinku.

Mužstvo však koučoval jen na Světovém poháru a na mistrovství světa ve Vídni, které skončily pro Česko úspěchem. Na SP postoupil tým do semifinále, v Rakousku se radoval ze zisku zlatých medailí.

Po sezoně se bývalý vynikající útočník vrátil do Slavie, kde působí jako trenér a generální manažer a je i spolumajitelem klubu.

Všechny tyto funkce by případně spojil s angažmá u reprezentace.

Hokejový trenér Vladimír Růžička se nebrání možnosti, že by se po třech letech vrátil na střídačku národního týmu.

Ale pouze za předpokladu, že by zároveň mohl působit i v pražské Slavii, kterou v letošní sezoně dovedl k vítězství v extralize.

"Nabídku trénovat národní tým bych přijal, ale jen za předpokladu, že bych mohl i nadále působit ve Slavii," řekl dnes ČTK Růžička. Právě on je totiž nejčastěji uváděn jako možný nástupce Aloise Hadamczika, který u seniorské reprezentace po třech letech končí.

 "Chci být stále na střídačce a koučovat. Myslím si, že jsem ještě mladý na to, abych stál na střídačce čtyřikrát nebo pětkrát za sezonu," vysvětlil Růžička, proč chce setrvat ve Slavii.

Přestože Hadamczik potvrdil svůj odchod na MS v Quebeku bezprostředně po čtvrtfinálové porážce se Švédskem, jméno jeho nástupce v nejbližších dnech zřejmě určeno nebude.

"Myslím si, že to nespěchá," řekl Růžička, který je členem výkonného výboru svazu a zodpovídá za reprezentační úsek.

Dalším důvodem, proč se o novém kouči nerozhodne v příštích dnech, je fakt, že 21. června se uskuteční volební konference Českého svazu ledního hokeje, na které bude zvolen nástupce současného předsedy Vratislava Kulhánka. Poté bude zvolen i nový výkonný výbor.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze