Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Růžička ujišťuje: Na olympiádu nejedu!

1 2001
P r a h a - Móda návratů velkých hvězd před olympiádou v Salt Lake City se zřejmě českému hokeji vyhne. Zatímco Kanada už se těší na výkony Maria Lemieuxe a láká na Turnaj století II také Wayna Gretzkého, český veterán Vladimír Růžička se k vrcholovému hokeji vrátit nechce. "Opravdu o tom nepřemýšlím. Určitě ne!" prohlásil kapitán z Nagana a současný trenér extraligové Slavie. A jako vysvětlení přidal: "To bych musel začít trénovat!" Ani trenér Josef Augusta, který by měl reprezentaci na olympiádě v roce 2002 vést, nevěří, že by se Růžička mohl k hokeji vrátit.
Ovšem, co by dělal v případě, že v mužstvu nebude mít dalšího veterána Petra Svobodu, a tím pádem ani pořádnou autoritu a jasného kapitána? "Já pevně věřím, že Petr na olympiádě bude," prohlásil kouč. Svoboda, obránce Tampy v NHL, nehraje po otřesu mozku a hrozí, že bude muset skončit kariéru.

Případnou účast jedenačtyřicetiletého Gretzkého v Salt Lake City považuje ovšem Růžička za reálnou. "Pokud by pořádně trénoval a mohl hrát nějaké zápasy, klidně tam může být. Spoluhráči by se kvůli němu přetrhli." Růžičkovi by bylo při olympiádě osmatřicet. Lemieux se raduje, zase vstřelil gól. Udrží-li si formu, proč by neměl hrát za Kanadu na olympiádě?
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze