Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Růžičku podporuju, řekl Král, kandidát na šéfa hokejového svazu

Tomáš Král

9 2008
Tomáš Král seděl ve své pracovně na zimním stadionu v Plzni a coby kandidát na nového předsedu hokejového svazu odpovídal v on-line rozhovoru na dotazy čtenářů iDNES.cz. Předtím než začal diktovat, se pokaždé na chvíli zamyslel. Z množství otázek si vybíral především ty, které se týkaly jeho nové funkce.

. všechny odpovědi tomáše krále

O volbě a protikandidátovi Kusém
"Extraligové kluby si mě vybraly a já doufám, že to nebylo jenom kvůli tomu, jak má kdo koho rád. To by nebylo šťastné řešení. APK deklarovala, že mě bude při volbě plně podporovat. A jestli budu znovu kandidovat Zbyněk Kusý? Je to samozřejmě jeho právo, pokud ho navrhne oprávněný subjekt. S tím nemám žádný problém."

O tom, co nabízí
"V první řadě bych se musel vypořádat s nepříliš utěšenou ekonomickou situací. Pak by do vedení ČSLH měly přijít některé osobnosti českého hokeje, které mají nejen zkušenosti z hokeje jako takového, ale i řídící schopnosti. Pro někoho jsem možná nepřijatelný kandidát. Každý má nějaký názor a volby jsou o výsledku těchto názorů."

O novém trenérovi reprezentace
"Vláďa Růžička je pro mě jasným kandidátem. A že by zároveň vedl Slavii? V tom nevidím problém. Je to trenér, který ví, co dělá, má jasnou představu. I jména asistentů, která v této souvislosti padají (Josef Jandač a Ondřej Weissmann), jsou toho potvrzením. Vztah ke klubu vzniká u každého trenéra, národní tým je ale vyvrcholením práce pro každého. O tom jsem přesvědčen. Navíc Vláďa už takto u reprezentace působil."

O rétorice
"Pokud si vyčítám, že jsem po svém nástupu do hokejového klubu v Plzni něco neudělal, je to hlavně informovovanost veřejnosti. Tehdy jsem nezveřejnil všechny problémy, se kterými bylo nutné bojovat. Nepovažoval jsem to nutné. Jenže na potíže se velmi rychle zapomíná a všichni chtějí vidět okamžité výsledky. Z tohoto jsem velmi poučen."

O mládeži
"Nejde konstatovat, že nám utekl svět. Výsledky juniorských výběrů sice nejsou oslnivé, ale taková tragédie, jak se všude prezentuje, to zase není. Máme hodně odborníků, kvalitních trenérů a lidí se zkušenostmi ze zahraničí a je potřeba tenhle potenciál využít. Důležitá bude komunikace na úrovni klubů s mladými hráči a jejich rodiči, aby zbytečně brzo neodcházeli do zámoří. Nutné bude také snížit počet mužstev v juniorských extraligách."

O extralize
"Poslední dobou se hovoří o systému extraligy. Nejvyšší soutěž si na základě smlouvy se svazem řídí APK, v čemž nevidím žádný problém. Tento model je v pořádku. Někdy ovšem vznikají mezi oběma subjekty názorové třecí plochy, což považuju za nešťastné. Proto je nezbytné smlouvu upravit a líp komunikovat. Pokud jde o snížení počtu účastníků extraligy, souhlasím, že by se soutěž zcela jistě zkvalitnila. Na druhé straně si musíme uvědomit, jaké úsilí je za tím mít tým v lize, ufinancovat ho a zajišťovat jeho činnost. Za takových okolností by bylo zúžení velmi citlivé."

O rozhodčích
"Otázka rozhodčích je určitě jedním z velmi důležitých témat pro nové vedení hokeje, sám jsem se jí ale ještě nezabýval. Pokud bych byl zvolen bude komise rozhodčích určitě na pořadu dne."

O Plzni
"Plzeň je pro mě srdeční záležitost. Pokud bych ve volbě uspěl, mám pro ni připravenou zajímavou variantu. Víc ale prozrazovat nebudu, je to součást jednání, která nyní probíhají. Každopádně doufám, že se v klubu objeví Martin Straka. O jeho příchodu mluvíme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze