Rychle získané vedení Vítkovice ve Zlíně ztratily

Zlín - Hokejistům Vítkovic vstup do nové sezony nevyšel. Přestože ve Zlíně vedli po trefě Irgla, z ledu odešli poraženi 1:3. "Do zápasu jsme slušně vstoupili, ale zbytečnými chybami jsme si ho sami prohráli," zlobil se trenér Vítkovic Miloš Holaň. Vítkovice využily hned první přesilovku.

Obrovský nápor elitní formace zakončil reprezentant Zbyněk Irgl. "Ale další přesilovky jsme promarnili," hledal příčinu porážky jediný vítkovický střelec. Zlín navíc srovnal v oslabení. Ještě před první sirénou vložil navrátilec ze zámoří Roman Pšurný hůl do Marušákovy střely a jemně tečoval puk do levého horního růžku.

"Jsme rádi za každé střídání, lepší začátek jsem si nemohl přát," pochvaluje si člen čtvrté formace zlínského HC Hamé. "Soupeř celou akci asi podcenil. Možná čekal, že nebudeme tak aktivní," dodal.
"Byl to polovlastní gól," zlobil se kouč Vítkovic Miloš Holaň.

Od druhé třetiny se zápas změnil v taktickou bitvu. Čekalo se, kdo udělá chybu. Vyrobili ji hosté. Sekeráš sice ve 49. minutě netrefil odkrytou branku, ale o pár vteřin později Nosek propálil vše, co mu stálo v cestě.

"Hlavně jsem si dával pozor, abych netrefil obránce před sebou," poznamenal Nosek. Zápas definitivně rozhodl Tomík, který v 55. minutě dorazil střelu Melenovského.

Vítkovický útočník Petr Hubáček (v bílém) před zlínským gólmanem Igorem Murínem.