Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod, ilustrační foto

Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod, ilustrační foto | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Budeme do všeho padat po hlavě, slibuje i po první výhře boleslavský Rys

• 0
Hokejová Mladá Boleslav vděčí za výhru v prvním duelu čtvrtfinále play-off 1. ligy nad Havlíčkovým Brodem dvěma nejmladším hráčům. 20letý gólman Roman Will udržel nulu, stejně starý útočník Jiří Rys vstřelil důležitý první gól. Boleslav vyhrála 3:0.

Už chtěl jít střídat, ale místo odpočinku na lavičce slavil v potemnělé hale gól. Branka boleslavského Jiřího Ryse ve 37. minutě zlomila úvodní čtvrtfinálové utkání play-off první hokejové ligy proti Havlíčkovu Brodu.

Dvacetiletý útočník se bez ostychu protáhl z rohu pásma až na brankoviště a otevřel skóre. Boleslav nakonec zvítězila 3:0, druhý zápas se hraje na ledě vítěze základní části už dnes od 17.30 hodin. "Myslím, že to bude vyrovnaná série," řekl Rys.

Při gólové akci jste šel do brány jako buldok. To je váš styl?
Nejsem vyloženě technický hráč, který dokáže vyšívat tři hráče v rohu. Tlačím se do brány a snažím se střílet ze všech pozic. Když se mi povede takhle přispět týmu k dobrému výsledku, jsem jedině rád.

Neublížilo Boleslavi na začátku příliš mnoho trestů?
V první třetině jste měli sedm vyloučených. Nemůžu komentovat rozhodčí, ale máte pravdu, že trestů bylo příliš. V dalších zápasech by se to určitě nemělo stávat.

Bude to vypjatá série tím spíš, že na první pošťuchování došlo hned v první třetině?
To je zkrátka play-off, takhle se v něm musí hrát. Budeme do všeho padat po hlavě a věřit, že tu náročnou cestu zvládneme.

Co ještě ukázal první zápas?
Že to bude vyrovnaná série. Havlíčkův Brod je kvalitní tým a musíme se připravit stoprocentně na každý zápas.

Nemrzí vás, že jste si ve třetí třetině skoro nezahrál?
Nemrzí. Hokej je týmový sport a trenér posílá hráče na led tak, jak to cítí. Já to vůbec neřeším, nejsem naštvaný. Když jsou na ledě jiní kluci, držím jim palce. A oni zase drží palce mně, když hraju já. Tak to prostě je.