Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S juniory trénují i Hořava a Jelínek

13 2001
Nymburk - Již druhé soustředění absolvuje rodící se česká hokejová reprezentace do dvaceti let, která bude na přelomu roku na mistrovství světa v Hradci Králové a Pardubicích obhajovat zlaté medaile. Více než třicet pozvaných hráčů trénuje pod vedením dvojice Jaroslav Holík, Pavel Hynek v Nymburku. Nechybí mezi nimi dvě zámořské posily, obránci Rostislav Klesla a Libor Ustrnul, které se podílely na triumfu v Rusku. "V obou soustředěních se protočí více než šedesát hráčů. Většina z nich ale nemá velké extraligové zkušenosti," uvedl Hynek.

Stejně jako v minulých letech trenéři pozvali na letní soustředění i hráče působící v zámořských juniorských soutěžích, jejichž start na letošním šampionátu přichází v úvahu.

Vedle Klesly a Ustrnula absolvují nyní dvoufázový trénink na ledě i v tělocvičně ve sportovním centru například kapitán reprezentační osmnáctky Jiří Novotný z Českých Budějovic, Petr Kanko ze Sparty, plzeňský Jan Švík či synové bývalých úspěšných hráčů nebo funkcionářů Miloslav Hořava, Tomáš Jelínek, Aleš Hemský a Petr Macholda.

V zámoří v uplynulé sezoně působili rovněž Martin Podlešák, Jiří Jakeš, Petr Chvojka a Aleš Černý. Do konce roku čeká národní tým do dvaceti let ještě v závěru srpna přípravný zápas na Slovensku a poté dva turnaje - na konci prázdnin v Čechách a v listopadu generálka na mistrovství ve Finsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze