Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S kým ve čtvrtfinále: Švédsko, Rusko, Švýcarsko

5 2003
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) S kým se střetne český tým ve čtvrtfinále mistrovství světa? Odpověď na tuto otázku dá až úterní zápas Švédsko - Švýcarsko. Přestože čeští hokejisté v posledním utkání osmifinálové části se Slováky nevyhráli a skončili v tabulce za nimi, mohou na tom pro play-off nakonec vydělat. Může za to zamotaná situace ve druhé skupině.

Čeští hráči tak nyní budou čekat na to, zda se jejich soupeřem stane Švédsko, Rusko nebo Švýcarsko. Jisté je jen to, že je nepotká Kanada ani Lotyšsko a že na čtvrtfinále se český tým bude stěhovat do Turku. A jméno týmu, proti němuž nastoupí v místní hale v osm večer, se dozvědí zhruba dvaadvacet hodin před utkáním.

Ve skupině E je přitom pořadí poměrně jasné. Změnit by ho mohla už jen nečekaná úterní výhra Němců nad domácími Finy, kteří by tak v tabulce skončili až čtvrtí. Pokud se tak nestane, vypadá pořadí postupujících takto: 1. Slovensko, 2. Česko, 3. Finsko a 4. Německo.

Druhou skupinu po vítězství nad Ruskem vyhrála Kanada s devíti body. Druhé Švédsko má zatím šest, třetí Rusko a čtvrté Švýcarsko čtyři a Lotyšsko dva body.

"Chtěli jsme sice zůstat v Helsinkách, ale je jedno, koho dostaneme," říkají hráči. "Pokud chceme být nejlepší, musíme porazit každého. Viděli jsme, že to jde, na Slováky jsme měli," říkal po zápase Martin Straka, autor dvou gólů.

S různými možnostmi si hlavu nelámal. "Můžeme mít Lotyše nebo Rusy, ne? že Lotyšsko ne a místo toho Švýcary, Švédy nebo Rusy? No tak vidíte, ani to nevím," říkal s úsměvem český centr.

Většina českých fanoušků si přeje: "Hlavně zase nenarazit na Rusy". Jenže to je v případě vítězství favoritů v úterních duelech nevyhnutelné.

Jak vypadají jednotlivé varianty?

A. čtvrtfinále Česko - Rusko bude když Švédsko porazí Švýcarsko.
B. čtvrtfinále Česko - Švýcarsko bude když Švédsko bude se Švýcarskem remizovat (v současném případě výhry Lotyšska nad Dánskem by Rusko nepostoupilo do čtvrtfinále).
C. čtvrtfinále Česko - Švédsko bude když: Švédsko prohraje se Švýcarskem (tato varianta není úplně nepravděpodobná, Švédsko by se totiž v případě porážky vyhnulo ve čtvrtfinále Finsku, pokud toto porazí Německo. Rusko by při současné výhře Lotyšska vypadlo).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze