Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S národním týmem už trénoval Eliáš

Trenér Alois Hadamczik hovoří s hráči. Vpravo Hadamczikův asistent Josef Paleček. | foto: ČTK

26 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - První společný trénink v Kanadě má za sebou česká hokejová reprezentace. Zúčastnila se ho i největší hvězda týmu Patrik Eliáš, která dorazila v pátek pozdě večer. K Hadamczikově výběru se už připojil také Tomáš Fleischmann s Filipem Kubou, jenž do zámoří odletěl z Česka s předstihem.

V tuto chvíli tak chybí už jen útočník Martin Erat, jenž má před podpisem nové smlouvy, a jeho spoluhráč z Nashvillu, obránce Marek Židlický.

"Erat přijede v pondělí, do tréninkového procesu se zapojí v úterý. S Židlickým budu mluvit po přípravném utkání s Francií, které se hraje v pondělí," řekl trenér Alois Hadamczik. Zkušený bek se k týmu připojí až den před začátkem mistrovství světa v Quebeku.

Reprezentace se připravuje v malém městečku za Montrealem, které se jmenuje Pierrefonds.

"Sice to sem autobusem trvá půl hodiny, ale prostředí zase stojí zato. Zázemí, led i posilovna je na vysoké úrovni, vládne tu dobrá atmosféra," pochvaloval si kouč, jenž byl spokojený i s nasazením všech hráčů.

. Kouč uvažuje o dalších posilách

Reprezentační trenér Alois Hadamczik stále počítá, že by jeho družinu na světovém šampionátu mohli posílit hráči NHL, kteří vypadnou z bojů o Stanley Cup. Kdo tedy konkrétně přichází v úvahu?

"Plekanec, Hamrlík, Prospal, Jaroslav Hlinka, Hejduk, Rozsíval a Petr Sýkora z Pittsburghu," vyjmenovává kouč, jenž prý má od některých z nich už dopředu příslib účasti.

Eminentní zájem má však Hadamczik o útočníka Milana Michálka. Pokud jeho San Jose vypadne, měl by s největší pravděpodobností národní tým doplnit. "Je to hráč, kterého bychom potřebovali. Pro Milana by navíc byla výhoda, že už je v týmu jeho bratr Zbyněk."

"Někteří totiž vědí, že nemají jisté místo. A když mají dobrý přístup k tréninku zkušení borci jako Eliáš a Kaberle, strhnou tím i ostatní."

V mužstvu je zatím jeden hokejista navíc, kterého kouč před šampionátem bude muset vyškrtnout. "Když už ale s námi absolvoval celou přípravu, byl bych rád, kdyby v Kanadě zůstal do konce šampionátu," poznamenal Hadamczik.

Ten se na úvodním tréninku zaměřil na založení útoku, přechod středního pásma a zakončení. A dbal na to, aby si všichni přípravu užívali. Třeba tím, že vymyslel závodní štafety kolem kluziště.

"Dokola jsme se honili, abychom hráče vtáhli do cvičení. Kdo byl poslední, ten sbíral puky." S těžkým kýblem se do kabiny nakonec lopotil karlovarský Petr Kumstát.

Hráči dostali odpoledne volno, ačkoli byl původně na programu další trénink. "Místo toho budeme mít poradu, na které si řekneme pár zásad, jak by měl fungovat tým. Jaké v něm bude mít každý hráč roli, aby nevznikaly zbytečné nepříjemnosti," řekl Hadamczik, který se večer chystá podívat na NHL.

"Já a někteří další kluci jdeme na zápas Montreal - Philadelphia. Lístky nám sehnal Tomáš Plekanec," usmál se kouč.

. jak mužstvo trénovalo

Hokejisté se na ledě objevili v několika barevných odstínech, které značily složení jednotlivých útočných formací. Jak vypadaly?

Modří - T. Kaberle, Z. Michálek - Kotalík, Eliáš, Kohn

Bílí - Čáslava, Sičák - Vrbata, Hanzal, Fleischmann

Oranžoví - Kuba, Hejda - Irgl, Krejčí, Rolinek

Žlutí - Šmíd - Čermák, Novotný, Klepiš

Fialoví - Skuhravý, KumstátNajdete na iDNES.czmobilní verze