Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S Pittsburghem stále jednám, píše kouč Hlinka

6 2001
Pittsburgh - Hokejový trenér Ivan Hlinka stále není rozhodnutý, co bude po odvolání z týmu NHL Pittsburgh Penguins dělat. S klubem vede jednání a doufá, že se během příštího týdne dohodnou. "Hlavně hledáme způsob, jak vyřešit náležitosti smlouvy," přiznává Hlinka. Zvažuje i jiné nabídky, nic konkrétního ale nechce prozradit. V Pittsburghu zatím chodí na golf, v televizi sleduje návrat fenomenálního basketbalisty Jordana. Ve svém pravidelném sloupku píše o zranění Jaromíra Jágra, zmiňuje olympijskou nominaci a nepřipouští, že by si někdo v NHL zasedl na české hráče.

Snažíme se s Pittsburghem domluvit
Ještě nejsem definitivně rozhodnutý, co budu dál dělat.  Jednání s Pittsburghem stále probíhají, snažíme se  domluvit. Možností je více. My ale hlavně hledáme způsob,  jak vyřešit náležitosti smlouvy, kterou s týmem stále mám.  Připouštím, že kdyby to probíhalo jenom hladce, tak už by  všechno bylo vyřešené. Ale věřím, že se nakonec seriózně  dohodneme. Jak dlouho to ještě bude trvat? Nevím přesně.  Ale doufám tak týden.
 
Pečlivě se zamýšlím nad tím, čím se nadále budu zabývat.  Musím zvažovat i to, aby pro mě ta činnosti v budoucnu měla  smysl. Různé další nabídky mám, nejenom trenérské. A jaké  jsou ty trenérské? To zatím nemohu prozradit. Vše se v  současné době vyjasňuje. 
 
Pittsburgh samozřejmě sleduji. Ale na domácí zápasy  nechodím, dívám se na ně v televizi. Kluci mají trochu  smůlu se zraněními. Dostali tak příležitost mladší hráči,  hodně bojují a někdy jim pomůže i trochu štěstí. To ale k  hokeji patří. A chytají dobře gólmani, což je velmi důležité. Udělali teď pár dobrých výsledků a to má velký  význam v boji o play off, konference je hrozně vyrovnaná.  
 
Přijde Martin Straka o olympiádu? To je předčasné
V televizi jsem viděl, jak si Martin Straka zlomil nohu.  Spíše shoda náhod, žádný brutální zákrok. Škobrtl o  čárového rozhodčího a sedl si na nohu. Jednou byl u mě na  návštěvě on, pak jsem se byl za ním podívat já. Bydlíme  totiž kousek od sebe. Chodí o berlích.

Je jasné, že z toho  není šťastný. Sám neví, jak dlouho to celé bude trvat.  Prognózny jsou čtyři až šest měsíců, ale může to být i  méně. Doufejme, že se to bude rychle hojit a Martin bude  moci brzy začít rehabilitovat. 
 
Také osud obránce Petra Svobody je v rukou lékařů
O tom, jestli přijde o olympiádu, jsme se nebavili. To by  bylo předčasné. Vše je v rukou lékařů a nikdo si netroufne  přesně říci, kdy se vrátí na led. A jak to vypadá s  obráncem Petrem Svobodou? Také to závisí na doktorech. Petr  má na přelomu roku jít na důležité vyšetření, které hodně  napoví. Tady se nejedná pouze o olympiádu, ale o to, jestli vůbec bude moct pokračovat v kariéře. Má za sebou několik  otřesů mozku, takže o tom musí rozhodnout lékaři. 
 
Jak to vyřešíme s prosincovou nominací? Jestli v ní oba  hráčeme necháme nebo napíšeme hned náhradníky? Myslím si,  že v tomto případě nebude kam spěchat. Ale budeme se o tom  bavit s Pepíkem Augustou a Frantou Černíkem, kteří za mnou  do Ameriky v listopadu přijedou. Nechci v současné době  uvádět žádná konkrétní jména. Trenér Augusta uvidí spoustu zápasů NHL a pobaví se s hráči.  
 
Možná se proti nám spikl leda tak osud...
Proč tolik zraněných? Neřekl bych, že se proti českým  hráčům někdo v NHL spiknul. Možná se proti nám spikl  osud... S Jardou Jágrem jsem v neděli telefonoval a podle  něj už má problémy s kolenem od minulé sezony. Takže to  není nic nového a trápí ho to delší dobu. Doufejme, že se dá dohromady.
 
A Jirka Dopita? Viděl jsem, jak se mu to stalo. Ale  nemyslím, že by proti němu hrál někdo úmyslně hrubě. V  utkání se na to nedá myslet. Obecně se takhle důrazně hraje  proti výborným hráčům. A když se takhle hraje proti českým  hráčům, tak to znamená, že jsou výborní. 
 
Chodím na golf, sleduju basket. Prostě věci, které mě psychicky nezatěžují
Teď v Pittsburghu chodím na golf, je tady ještě výborné  počasí. Mám i dost osobních věcí, abych tady zařídil. Třeba  musím vyřešit co dál s bytem. A tak podobně. V televizi  jsem sledoval basket a návrat Jordana, také jsem se díval  na baseball. Jsou to věci, které mě tolik psychicky nevyčerpávají a na které jsem před tím neměl tolik času.
 
Budu jistě sledovat, jak si povede reprezentace na  Švédských hrách. Klukům moc přeju a doufám, že mi Pepík  Augusta zase někdy zavolá, aby mě informoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze