Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S prohrou jsme se srovnali rychle, říká kouč

27 2008
Hradec Králové - Lepší způsob vyrovnání se s den starou nešťastnou porážkou nemohli hokejisté Hradce Králové ani zvolit. V neděli večer prohráli ve vyprodané brněnské hale Rondo v úvodním čtvrtfinálovém zápase 1. ligy 1:2 až v prodloužení, o den později však favorizovanou Kometu stejným poměrem porazili.

"Nebyla to ale pro nás po prvním zápase lehká situace. Než prohrát v prodloužení, to snad raději dostat nula pět," uvedl trenér hradeckého mužstva Pavel Pazourek.

Díky pondělní výhře Hradečtí jdou do dvou domácích duelů série hrané na čtyři vítězství za sympatického stavu 1:1 na zápasy. Zítra a pozítří se hraje v Hradci.

Jak bylo obtížné rychle zapomenout na porážku v prodloužení a druhý den se v naplněné hale znovu postavit favorizovanému soupeři s vírou v úspěch?
Bývá to těžké, ale my jsme s tím velký problém neměli. Kluci už nedělní zápas odehráli velmi dobře.

Jenomže ho prohráli a taková porážka je hodně nepříjemná i kvůli tomu, že se druhý den hraje znovu. Necítil jste něco takového po zápase v kabině?
Na hráčích bylo znát, že si sami uvědomují, že prohráli zbytečně. Ale žádná ponorka, byl klid a naštvání z prohry brzy vymizelo. Potvrdilo to také ranní rozbruslení před druhým zápasem. Možná svoji roli sehrálo i to, že šlo o zápas venku. Prohra tam přece jen méně bolí.

Obavy vám ale mohl vrátit úvod druhého zápasu. Velmi brzy jste prohrávali...
To je pravda, ale mužstvo se semklo, povzbuzovalo se. V takové chvíli se dá vsadit na bojovnost, lepší pohyb a právě to přišlo. Hodně nám to pomohlo.

Vyrovnali jste v polovině utkání z trestného střílení, při kterém se kapitán Roubík musel vypořádat s nepříjemnou atmosférou zaplněné haly. Proč jste se rozhodli právě pro něj?
Protože nájezdy umí a navíc jeho individuální výkony v posledních zápasech jsou výborné a on si věří.

Po vyrovnání dlouho žádný tým nemohl dát gól a vypadalo to, že zápas znovu směřuje k prodloužení. Nebáli jste se toho po předcházející zkušenosti?
To snad ani ne, ale pochopitelně jsme ho nechtěli. Hlavně kvůli zátěži našich hráčů. Na rozdíl od Komety za sebou máme pět zápasů předkola a většinu zápasu táhnou tři útoky.

Takže jste hráče v poslední třetině nabádali k útočné hře?
Ale s tím, aby se nezapomnělo jezdit dozadu. A pak už je na intuici každého hráče, aby to zvládl. Z toho jsme také dali deset minut před koncem druhý gól. Padl v pravou chvíli.

Proč ji označujete za pravou?
Protože kdybychom gól nedali, tak by s blížícím se koncem u hráčů začala převažovat myšlenka na to, abychom hlavně gól nedostali.

To se nestalo ani poté, co jste šli do vedení. Co pro vás výhra v Brně znamená?
Především že se ještě vrátíme do Brna. A vedle výhry také příjemné poznání, že naši hokejisté hrají pěkný hokej a že jsou schopni pobavit diváky. Nejen ti zkušení, od kterých se to čeká, ale přidávají se i mladí.

Brno ale asi dál zůstává favoritem postupu?
Je opravdu silné, jde do toho, má široký kádr, klub do něj hodně investoval.
Jenomže my jsme ukázali, že máme dobré mužstvo a pokud jsou hráči zdraví, mohou Brnu konkurovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze