Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sáblík chtěl z Jihlavy, čeká ho nový začátek

6 2003
Ústí nad Labem - Hokejový brankář Lukáš Sáblík stál u hrací plochy ústeckého stadionu, kde bude po přestupu z Jihlavy doma, a díval se kolem sebe. "Plocha je dost široká, přímo dělaná k otevřenému hokeji. Co si pamatuji, Ústí nehrálo žádného zanďoura. Doufám, že i dál budeme nepříjemní pro každého," věří nováček týmu. Je mu šestadvacet, letos měl v základní části první ligy úspěšnost zásahů 92,44 procenta.

Byl jste spokojen?
S Jihlavou jsme hráli finále, takže asi ano. Za úspěšnou můžu považovat spíš druhou část sezony, před vánočními svátky jsme prošli útlumem, ani mně se moc nedařilo. Celkově jsem měl průměrnou sezonu, zažil jsem i lepší. Doufám, že na ty navážu v Ústí nad Labem a pomůžu k postupu do extraligy. Proto tady jsem.

Proč ještě jste šel do Ústí?
To je jednoduché, žádnou extraligu jsem nesehnal, nebyly nabídky. Něco přišlo z ciziny, konkrétně z Finska, pak ze Slovenska a Německa. To jsem ale byl už ústně domluvený v Ústí. Jeho nabídka mě velice překvapila. Už jsem chtěl z Jihlavy odejít, strávil jsem tam dlouhý čas. Ústí je pro mě nový začátek. Hostoval jsem sice v Třebíči, Zlíně, Znojmě a Brně, ale stále jsem byl Jihlavák.

Připomněl vám už někdo, jak jste Ústí v soutěži trápil ještě v jihlavské brance?
Zatím ještě ne, vždyť jsem nebyl ani v kabině. Ale nějaká narážka možná padne. Proti Ústí se mi chytalo dobře, jsou tady výborní fanoušci, to se člověk vyhecuje.

Než vás Ústí angažovalo, věděl jste, že s pomocí města chce klub do extraligy?
Slyšel jsem, že podpora města je velká. Průběžně zjišťuji, jaké to tu je, zajímám se. Říkali, že se obměňuje kádr, pořádně ani nevím, koho budu mít za spoluhráče. Věřím ale, že si tu známé najdu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze