Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Salák se přesouval po haškovsku a přiznal: Při nájezdu jsem se modlil

BRAVO SAŠO! Český gólman Alexander Salák likviduje trestné střílení v podání norského útočníka Kena Andreho Olimba. | foto: Reuters

19 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Podruhé vychytal na šampionátu v Minsku čisté konto, tentokrát však byl jeho příspěvek pro národní mužstvo cennější. "Bylo to drama a jsem hrozně rád, že jsme zápas dotáhli do zdárného konce. Je vidět, že na tomhle turnaji není lehkého soupeře," řekl brankář Alexander Salák po výhře 1:0 nad Norskem.

Posílí vás takové vítězství?
Tři body jsou nejdůležitější, protože tabulka je hrozně vyrovnaná a může se stát cokoli. Tohle vítězství může být rozhodující. Klíčové bylo, že jsme dali gól a pak to kluci šedesát minut oddřeli.

Vy jste zase pomohl vychytaným trestným střílením. Měl jste při něm strach?
Já se modlil, protože mi tady nájezdy moc nejdou.

Vypadalo to, že jste soupeře vystál, že neměl kam zakončit, že?
Já byl hlavně bezradnej a on už tam naštěstí neměl místo. Pak jsem mu skočil pod nohy a musím říct, že jsem měl kliku. Olimb je šikovný hráč, znám ho.

Fotogalerie

Trestné střílení bylo nařízeno za hození hole. Jak jste situaci viděl?
Nesouhlasím s rozhodčím, ale to já nikdy, takže to není nic nového na světě. Přesouval jsem se tak nějak po haškovsku a hůl letěla směrem k protihráči. Sudí se tak rozhodl.

Co říkáte na kritizovanou obranu? Zlepšila se?
Udělali jsme tam pár chyb, které bychom nemuseli, ale já doufám, že to ještě vypilujeme.

Vladimír Sobotka říkal, že jste mužstvu zápas vyhrál vy. Těší to?
Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoct, protože jsem cítil, že to zatím na turnaji nebylo ono. Že jsme jako brankáři moc nepomohli.

Teď už jen porazit Francii. Zvládnete to?
Neviděl bych to zase tak jednoduše, protože je mistrovství hrozně vyrovnané. Už je to taková obehraná písnička, ale dneska fakt hrajou dobře všichni a každý poskládá dvě výborné lajny. Všechny zápasy jsou opravdu těžké.

Toužíte po třetím místě, abyste se ve čtvrtfinále vyhnuli Rusku?
Musíme to brát tak, že bude dobrý postup do čtvrtfinále jako takový. Když to bude z třetího místa, jenom líp. Ale vůbec se na to nechci koncentrovat.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze