Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žádné výkyvy, to je Salákova výhoda. Novým gólmanem-vítězem ale nebude

Alexander Salák hlídá českou branku. | foto: AP

18 2014
Momentálně je jedničkou hokejové reprezentace a jeho jasným cílem je udržet si tuhle pozci co nejstabilněji. Být dlouhodobým brankářem číslo jedna pro Česko. Alexander Salák si drží výkonnost, která ho vynesla do elitní desítky ve Zlaté hokejce.

Prestižní hokejová anketa o nejlepšího českého hokejistu uplynulé sezony má vyhlášení už tuto sobotu v Karlových Varech a redakce iDNES.cz před ním postupně představuje všechny finalisty. Středa patří Salákovi.

Zlatá hokejka

V sobotu bude v Karlových Varech vyhlášena anketa Zlatá hokejka o nejlepšího hráče uplynulé sezony a redakce iDNES.cz před ní postupně představuje všech deset finalistů.

Ten už dva roky po sobě patří k nejlepším českým brankářům. Chytal na loňském mistrovství světa ve Stockholmu pod trenérem Aloisem Hadamczikem, místo si udržel i letos v Minsku pod jeho nástupcem Vladimírem Růžičkou.

A pokud zůstane zdravý a ve formě, má solidní šanci chytat i na očekávaném šampionátu, který se koná příští rok v Praze.

"Dávám si vysoké cíle, protože jinak nemá cenu hrát," říkal v průběhu mistrovství světa v Bělorusku. Podobně uvažuje i z dlouhodobějšího hlediska. Proto prožívá každý zápas, i když kvůli tomu občas neudrží nervy na uzdě.

Přesto dokáže pokaždé předvést vyrovnaný výkon. Výkyvy, to je pro něj neznámé slovo, což je pro trenéry výborné znamení, že se na tohoto gólmana mohou spolehnout. To je jeho obrovská výhoda. Nebo si snad pamatujete zápas, ve kterém za reprezentaci vyloženě vyhořel?

Elitní desítka

Minimálně v této sezoně těžko. Ostatně v celkovém známkování po šampionátu v Minsku patřil Salák i mezi čtenáři iDNES.cz mezi nejlepší české hráče.

I proto není překvapení, že se ve Zlaté hokejce dostal do elitní desítky. Dopředu jde téměř se stoprocentní jistotou říct, že se po Jiřím Holečkovi, Jiřím Králíkovi, Dominiku Haškovi, Romanu Turkovi a Tomáši Vokounovi nestane šestým vítězem-brankářem, přesto může být s uplynulou sezonou spokojený.

Prosadil se v silném Petrohradu, udržel si pozici v národním týmu. Navíc na triumf ve Zlaté hokejce má času ještě dost - Salákovi je teprve 27 let, což mezi gólmany není moc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze