Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Salfického den: špatná lapačka a pak dvojka

27 2001
N o r i m b e r k - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Nezažil zrovna ideální den. Ještě než naskočil na led, musel stejně jako ostatní čeští gólmani na přeměření výstroje. A lapačka neprošla. "Měla o centimetr delší chránič," přiznal plzeňský gólman Dušan Salfický. A pak přišla další rána. Trenéři mu oznámili, že na sobotní duel s Běloruskem je dvojka, do branky se postaví Milan Hnilička. "Tušil jsem, že to takhle dopadne. Ale naděje umírá poslední, říkal jsem si," povzdychl si Salfický. Nevypadal naštvaně, usmíval se.Hnilička už se nemá na co vymlouvat - čtěte ZDE

"Jestli jsem rozladěný? Ani. Jsem vůbec rád, že jsem se sem do Německa dostal. I teď dál bych chtěl udělat maximum pro tým," povídal osmadvacetiletý brankář.

Přípravný zápas s Ruskem se mu příliš nevyvedl, hlavně druhý gól Gusmanova si tehdy hodně vyčítal. Lehká rána mu propadla mezi betony. Hnilička si den před tím naopak vedl náramně, blýskl se několika efektními zákroky a procentem úspěšnosti přes 94 procent. "Samozřejmě jsem ale i já chtěl chytat, jinak bych tedy nemusel být," dodal Salfický. "To přece chce každý brankář." 

V ruce držel lapačku, která neodpovídala přísným pravidlům. "A to jsem si ji ještě kupoval za vlastní peníze," povzdychl si. Má ji však jenom na trénink, pro zápasy je připravena druhá s povolenými parametry.


 

Gólman Dušan Salfický pije při tréninku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze