Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Salfický chytal dobře, ale první gól ho štval

6 2001
P a r d u b i c e - Další skvělý zápas v reprezentačním dresu má za sebou hokejový brankář Dušan Salfický. Ani jeho výtečný výkon ovšem nic nezměnil na porážce 1:2, kterou český tým vstoupil do Švédských hokejových her. Utkání se hrálo v Pardubicích, kde Salfický začínal svoji extraligovou kariéru. I proto se těšil nebývalé přízni publika. "Jsem rád, že jsem si tady zachytal. Před třemi roky proti Kanadě dostal šanci Prusek, já byl jen náhradník," hodnotil.
Brankář Dušan Salfický předběžně přislíbil, že ve čtvrtek dopoledne bude přímo ze Stockholmu v on-line rozhovoru odpovídat na dotazy čtenářů iDNES

Na první inkasovaný gól jste zareagoval poněkud podrážděně. Co vás tolik rozzlobilo?
"Byl jsem sám na sebe hodně naštvaný. Předtím jsem zlikvidoval několik skvělých šancí, i jeden samostatný nájezd. A hned potom jsem dostal gól. Hodně mě to štvalo."

V obraně před váma hrála řada hokejistů, kteří ještě nemají tolik mezinárodních zkušeností. Jak se vám za nimi chytalo?
"Asi tam bylo ještě trochu zmatků, ale to se v dalších zápasech zlepší. Občas jsme si museli na sebe víc zakřičet, abychom se dohodli, kdo bude co hrát."

Plzni se v této extraligové sezoně příliš nedaří, ale vám zápasy v reprezentaci vycházejí. Proč?
"V Plzni je to spíše o psychickém rozpoložení mužstva, prostě nám to nejde. V reprezentaci panuje trochu jiná atmosféra. Fakt je, že se mi daří. I když v neděli jsem byl se svým výkonem na Spartě spokojen. Sice jsme prohráli 2:4, ale nebylo to tak špatné."

Ihned po utkání s Ruskem vás čeká letecký přesun z Pardubic do Stockholmu a už ve středu večer utkání s Finskem. Jak se s tím vyrovnáte?
"Já snad dobře, protože zítra by měl chytyt Vláďa Hudáček. Jinak jsem ještě nikdy nezažil, abych se po zápasu musel rychle sbalit, letět jinam a druhý den zase hrát. Doufám, že ostatní kluci to v pohodě zvládnou."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze