Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Salfo, nebuď smutný, volali na gólmana

21 2003
Moskva - Dušan Salfický držel bravurními zákroky celý zápas proti domácím Rusům nerozhodný výsledek, ale v samostatných nájezdech ho třikrát překonal domácí Andrej Kovalenko. Salfický sám si v kabině nadával a omlouval se spoluhráčům. "Je moc sebekritický. Jeho omluva není vůbec na místě, odchytal celý zápas skvěle," tvrdí však spoluhráči.

Útočník švýcarského Klotenu Jaroslav Hlinka si zato postěžoval na výkon ruských čárových rozhodčích. "Minimálně dvakrát se stalo, že nás nepustili do pásma. Speciálně jsem si na to dával pozor a vjel jsem do útočné třetiny, až když byl spoluhráč krok v pásmu," kritizoval Hlinka, jenž svou brankou v 58. minutě vynutil prodloužení. "Původně jsem to chtěl dávat na vzdálenější tyč, ale pak jsem si počkal, co brankář udělá. Když strčil hokejku dopředu, tak jsem mu to tam dal."

Při nájezdech se po úspěchu Michala Supa trefil i Petr Průcha, ale další pokus mu už nevyšel a Kovalenko pak rozhodl. Průcha byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje. "Je to určitě příjemné. Ale raději bych si přál, abych proměnil nájezd a Salfa byl pak ten poslední nájezd Kovalenkovi chytil," přemýšlel Průcha, co by vedlo k triumfu na turnaji. "Poprvé jsem bez potíží dal, a podruhé jsem o kousek přestřelil," popisoval své nájezdy.

V obou případech čekal Průcha na reakci brankáře. "Nebyl jsem dopředu rozhodnutý. Při prvním Podomackij bezhlavě vyjel. Při druhém jsem si nebyl jistý, co udělám, protože tam byl jiný brankář," vracel se k souboji s Andrejem Carevem, který Jegora Podomackého nahradil. "Věděl jsem, že má místo vpravo nahoře, a kdybych byl přesnější, tak to vyšlo," litoval Průcha. V utkání se podle něj hrálo ve vyprodané aréně skvěle. "Oběma týmům pomohli v nasazení diváci, atmosféra byla výborná."

Obránce Jan Hejda si po utkání ledoval levé zápěstí. Už v zápase se kvůli sekání protihráčů rozčiloval na sudího Toma Laaksonena. "Poprvé mě sekli v první třetině a podruhé to bolelo trošku víc. Mám tam dost velkou bouli a nemám rád, když se takto hraje," postěžoval si Hejda a pochválil za záskok v obranně útočníka Jaroslava Balaštíka. "Nic jsme mu neradili, nebyl na to ani moc čas. Překvapil mě, jak perfektně bruslil dozadu. Ani nebylo poznat, že to není obránce."

I Hejda ocenil Salfického výkon. "Hlavně v první třetině nás podržel. Začátek byl z naší strany takový pomalejší, protože se hrálo od jedné hodiny českého času. Nebyl čas ráno na pořádné rozbruslení, a než jsme se pořádně rozhýbali, tak měl Dušan
spoustu práce," pravil Salfického spoluhráč z CSKA Moskva. "Rusové jsou na nájezdy šikovní. Dušan si nadával už po druhém gólu ze hry, i když to byla z kruhů nechytatelná střela. Štve ho každý gól, a to ho asi dělá dobrým brankářem," dodal Hejda.

Ruský útočník Andrej Kovalenko překonal při samostatných nájezdech potřetí v řadě brankáře Dušana Salfického.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze