Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šampion se teď může z poháru napít

29 2001
K o l í n n a d R ý n e m - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Měří asi 60 centimetrů, váží lehce přes deset kilo. Je celý ze stříbra, krásně se leskne. Tak vypadá nový pohár pro hokejového mistra světa, před novináři ho slavnostně odhalil předseda Mezinárodní hokejové federace René Fasel. "Stále tady máme šestnáct týmů, které o něj zápasí," připomněl zuřící boje 65. mistrovství světa. "Chcete ho znovu už teď?" zeptal se jeden z funkcionářů českého trenéra Vladimíra Martince. "Ne, ne, počkáme si za čtrnáct dní," usmál se kouč. Připomněl tak 13. květen, kdy se v Hannoveru hraje finále.

Nový pohár vystřídá sošku jásajícho hokejisty, kterou vyrobil známý český grafik Zdeněk Němeček a naposledy ji pozvedl kapitán národního týmu Robert Reichel na mistrovství světa v Petrohradu. Vítěz probíhajícího turnaje bude moci políbit pohár od francouzského umělce.

A proč změna? "Kvůli novému tisíciletům jsme chtěli něco nového. A navíc se do něj dá nalévat šampaňské," usmál se Fasel.

Na spodku podstavce jsou vytištěna jména 64 držitelů světového titulu, šampion z probíhajícího klání v Německu bude premiérově vyryt přímo na pohár. "Museli jsme to takhle rozdělit. Všechny názvy by se tam jinak nevešly," zdůvodnil Fasel.

 

Fasel ukazuje nový pohár pro mistry světa v hokeji

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze