Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šampionát přestála Ostrava v klidu

5 2004
Ostrava - Snížená kriminalita, poloprázdné záchytky, spokojení zahraniční fanoušci, kteří přijeli za hokejem, zábavou a českým pivem, zvládnutá doprava i parkování po městě, tak lze charakterizovat uplynulých deset dní hokejového mistrovství světa. Díky většímu množství policistů klesla kriminalita.

Kordinátor bezpečnostních opatření Petr Lessy potvrdil, že během světové akce klesla díky většímu počtu policistů kriminalita v okolí ČEZ Arény. "Na parkovištích u haly nebylo vykradeno ani jedno auto, i když tam lidé odkládali i fotoaparáty," upozornil Petr Lessy.

V celé Ostravě zůstal počet trestných činů na stejné úrovni jako jindy. "To považujeme při vyšší koncentraci lidí za úspěch," řekl Lessy, šéf krajské pořádkové policie.

V řízení dopravy se podle něj osvědčil policejní vrtulník, který předával aktuální informace rozhlasovým stanicím a na internet. "Do haly nevolal žádný anonymní telefonát, který by vyhrožoval pumovým útokem či uložením nálože," doplnil policista.

Počet případů, evidovaný záchrannou službou, stoupl během šampionátu jen o deset procent. "Ošetřili jsme i několik cizinců Slováky, Finy a Ukrajince. Byly to však drobnosti - zlomeniny, oděrky, po opilosti," uvedl šéf krajské záchranné služby Roman Gřegoř.

Na krizovou situaci se poctivě připravovaly záchytné protialkoholní stanice. "Měli jsme velké obavy, především u nezletilých opilců. Záchytky nakonec zaznamenaly během šampionátu pouze průměrný provoz," dodal Gřegoř.

Karvinská záchytná stanice eviduje za jedenáct dní šampionátu jednoho zahraničního fanouška - z Finska, ostravská žádného. Česká obchodní inspekce pokutovala před halou šest překupníků se vstupenkami na hokej, v Ostravě ale nebyl zachycen žádný padělek.

STODOLNÍ ŽIJE. Hokejoví fanoušci z nejrůznějších zemí se během světového šampionátu v Ostravě tradičně každý večer scházejí ve Stodolní ulici proslulé koncentrací barů a klubů. Otevřeno zůstává většinou dlouho do noci. Takto bujaře se baví Slováci, jichž je v Ostravě nejvíc.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze