Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šampionát sledovali zámořští Češi s mobily

13 2001
Pittsburgh - Čeští hokejisté Pittsburghu se radovali z postupu do semifinále play off NHL, ale zároveň honem sháněli informace z mistrovství světa. "Nevíte, jak hráli naši? Porazili Slováky? To je skvělé," říkali si mezi sebou čeští hráči. Průběh zápasů si nechávají volat po každé třetině. "Samozřejmě našim fandíme, vždyť tam máme spoustu kamarádů," vyprávěl útočník Martin Straka. Jinak získávají čeští hráči zprávy ze šampionátu těžko. V americké televizi se neobjevil jediný záběr, fanoušci musí sledovat kanadskou stanici CBC. V novinách je zpráv jako šafránu.

Obránce František Kučera s útočníkem Janem Hrdinou využívají internet. "Na cesty si vždycky vozím laptop. Můžu sledovat, co se děje, a číst naše noviny," chlubil se Kučera. V kontaktu jsou i trenéři. V kabině Penguins se dokonce žertem říká, že Ivan Hlinka radí reprezentačnímu kouči Josefu Augustovi. Hlinka to ale s úsměvem popírá.

Palce drží všichni. "Byl by to skvělý úspěch vyhrát znovu," říká Martin Straka.
A kapitán Jaromír Jágr? "Finové jsou velmi silní. Některé znám a vím, co umějí. Ale jsme jen krůček od triumfu. Snad to úspěšně dotáhneme do konce."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze