Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šampioni měli srdce jako kanadská vlajka

12 2003
Ottawa - Rukou psaný nápis "Zítřejší trénink byl zrušen. Žádný soupeř už nezbyl" zdobil v neděli šatnu kanadských hokejistů, kteří zvítězili ve finále mistrovství světa v Helsinkách v prodloužení 3:2 nad Švédskem a po šesti letech ukončili čekání na zlatou medaili. I když v zámoří tradičně touto dobou zajímá hokejové příznivce v první řadě Stanleyův pohár, většinu titulních stránek kanadských novin na internetu zdobí fotografie jásajících reprezentantů s pohárem pro šampiony či hrdiny finálového zápasu Ansona Cartera.

Jinak si fanoušci mohou přečíst v jednotlivých listech totožné texty, protože deníky nevyslaly do Finska své reportéry a spolehly se na materiály agentury Canadian Press.

Podle generálního manažera mužstva Steva Tambelliniho uspěli Kanaďané díky týmovému duchu. Celek prý nebyl složen z nejlepších hráčů, kteří byli k dispozici, ale z 23 osobností, jež se rychle dokázaly na turnaj připravit.

"Filozofie tohoto týmu byla stejná jako vždy: dokonalé dovednosti a odhodlání, ale hlavně srdce velké jako kanadská vlajka. Tito hráči to dokázali víc než kdokoli před nimi a jsou skvělým příkladem pro všechny své následovníky," nechal se slyšet Tambellini.

Velkou chybou v minulých letech podle Canadian Press bylo, že generální manažeři nutili hráče, aby na mistrovství jeli. Otrávení hokejisté pak strávili tři týdny společným mračením se na sebe a brzy balili kufry. "Hodně jsme pracovali na tom, abychom dali tým dohromady. Snažili jsme se poznat jeden druhéhoa stát se jednou rodinou. Na ledě si musíte věřit," vykládal střelec zlatého gólu Carter.

Slova chvály si vysloužil i brankář Roberto Luongo, který po nejistém výkonu v semifinále proti českému týmu Kanadu ve finále podržel a 37 zákroky pomohl k titulu. "Myslím, že vymazal všechny pochybnosti, že bude prvotřídním gólmanem na mezinárodním poli i v NHL," mínil Tambellini.

 

Nesmirná radost, Kanaďané jsou mistry

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze