Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Co je s Hertlem? Má zase zraněné pravé koleno. Světový pohár stihne

13 2016
Peter DeBoer, trenér hokejistů San Jose Sharks, výstižně shrnul pocity poraženého týmu ve finále Stanley Cupu: „Konec je jako náraz do zdi.“ Tomáš Hertl narazil už dřív, o to bolestnější záležitost to byla. Český útočník chyběl v závěrečných bojích s Pittsburghem kvůli zranění kolene. Ale Hertl je zatím v režimu „přísně tajné“.

Klub o zdravotním stavu své 22leté hvězdičky mlčí. Hertl chyběl od druhého zápasu finálové série, kouč DeBoer spekulace vytrvale vyvracel a říkal, že zranění má charakter „day-to-day“, tedy ze dne na den. San Jose doufalo, že by se Hertl mohl vrátit a pomoct dvojici Joe&Joe, ale Thornton s Pavelskim se museli obejít bez svého parťáka.

Hertl ještě před duelem číslo tři obul brusle a před utkáním se v teplákové soupravě projel po ledě. Od té doby jako by se po něm slehla zem. Bruslit zkusil ještě před čtvrtečním pátým zápasem.

Různé zdroje z okolí slávistického odchovance hovořily o tom, že Hertlovo zranění je vážnější. Po pondělním domácím zápase, který Sharks prohráli 1:3 a Penguins slavili zisk Stanley Cupu, jeden ze zámořských reportérů napsal na Twitter, že spatřil Hertla v útrobách SAP Center. „Kulhal a na pravém koleni měl přes kalhoty nataženou velkou ortézu.“

Fotogalerie

Ano, pravé koleno měl Hertl pochroumané už v prosinci 2013 po nevybíravém zákroku Dustina Browna z Los Angeles. Tehdy nováček ve slavné NHL ztratil naději na Calder Trophy a nejel ani na olympiádu v Soči 2014.

Objevily se obavy, že by kvůli nynějším zdravotním trablům mohl přijít o zářijový Světový pohár. „Ne, to určitě ne,“ uklidnil však v rozhovoru pro iDNES.cz Jaroslav Hertl.

Hokejistův otec má zprostředkované zprávy od manželky a staršího syna, kteří Tomáše podporovali přímo v Americe. „Co vím já, tak to není tak vážné. Vazy natržené nejsou, má být čtyři neděle v klidu a ledovat.“

Podrobnosti by mohly být známy v úterý, kdy má San Jose „rozlučkový“ den s médii.



"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze