Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šatan neví, kde by hrál v případě stávky

22 2004
Bratislava - Kapitán slovenské hokejové reprezentace Miroslav Šatan si zatím vůbec neláme hlavu tím, za které mužstvo by nastoupil v případě stávky či výluky v NHL. Útočník Buffala Sabres si prý počká, jak problematické jednání o nové kolektivní smlouvě dopadne a do Světového poháru bude v klidu odpočívat.

"Představu nemám a angažmá si zatím ani nehledám. Počkám, jak se vyvine situace v NHL," řekl Šatan.

Ze slovenských klubů si na hbitého útočníka dělá zálusk hlavně Slovan Bratislava, za který Šatan několikrát nastoupil už na začátku uplynulé sezony, když vyjednával s Buffalem o smlouvě.

Po jednom z dlouhodobě nejproduktivnějších hráčů Sabres by ale určitě rád sáhl i nějaký český klub. Šatan ale takovou spekulaci nechtěl příliš komentovat. "Česká liga? Nevím. Zatím je o tom těžké mluvit. Dosud jsem žádné možnosti nezvažoval a ani žádné nevyloučil," dodal.

Šatan se jako obvykle zdráhal prozradit podrobnosti o tom, jak a kde bude trávit čas, než naskočí do přípravy na srpnový Světový pohár. "Budu jenom odpočívat, ale více neřeknu," uvedl.

Dá se očekávat, že vidět ho bude hlavně v rodném kraji u Topoľčan. V poslední době se ve městě začalo opět hodně mluvit o přejmenování jedné ze základních škol podle hokejisty, který ji před lety sám navštěvoval. Několikaletá snaha učitelského sboru i města ale zatím narážela na nesouhlas ministerstva školství.

"Nejnověji nevím, co se kolem toho děje. Je to staré už asi dva roky. Ta škola se snaží, aby získala to jméno, ale zatím se jim to nepodařilo," řekl k tomu Šatan. Podle posledních informací už jsou ale všechny formality splněny a žáci by mohli od září chodit do Základní školy Miroslava Šatana.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze