Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šatan prorokuje Ovečkinovi velkou budoucnost

1 2004
Ostrava - V důležitém zápase mezi ruskými hokejisty a výběrem Slovenska měli svěřenci trenéra Tichonova na začátku mírnou převahu. Šatan po zápase spokojeně odpovídal na dotazy novinářů a na jeho tváři byla vidět radost z vyhraného zápasu, v němž sice neskóroval, avšak jeho výkon v žádném případě nepatřil mezi nejhorší.

V první třetině měli ruští hokejisté zřetelnou převahu, vy jste většinou vyráželi do rychlých protiútoků, ale i ty byly pravděpodobně méně časté, než by si diváci si přáli.

Ruští hokejisté hrají poněkud odlišným způsobem než soupeři, na které jsme doposud narazili. Jejich rychlý přechod přes modrou čáru a křížení hráčů ve středním pásmu nám chvilku dělal problémy, ale od druhé třetiny jsme se jejich systému přizpůsobili a na výsledku je vidět, že úspěšně.

Jaká byla vaše taktika před začátkem zápasu a co jste v jeho průběhu museli změnit?

Chtěli jsme ubránit vynikající ruské útočníky a co nejvíce pomoci Janu Lašákovi v brance. Nula na jeho kontě napovídá, že se nám to snad podařilo.

Od druhé třetiny se zdálo, že pomalu získáváte půdu pod nohama, útočníci začali více forčekovat, byl to příkaz trenérů o přestávce?

Trenéři nám žádné otevření hry nepřikázali, hráli jsme pořád stejně. Obraz hry se možná poněkud změnil, ale to bylo hlavně kvůli tomu, že jsme si, jak jsem už řekl, zvykli na ruský způsob hry.

Velké problémy působil před brankářem Lašákem mladý ruský útočník Alexander Ovečkin. Jak vidíte jeho budoucnost v NHL?

Myslím, že Ovečkin má ty nejlepší předpoklady pro to, aby se v zámoří prosadil. Je to urostlý hokejista s velice šikovnýma rukama. Umí číst hru a také jeho taktický přehled není nejhorší.

Stouply po vítězném zápase nad Ruskem šance slovenské reprezentace na celkové vítězství v turnaji?

Finále je ještě daleko, my se teď soustředíme na zápasy s Dány a Švédy, které nás v neděli a v pondělí čekají, zítra máme volný den a tak budeme hlavně odpočívat.

Alexander Ovečkin se raduje z třetího gólu vstřeleného do branky Finska.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze