Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Ondrušek má na vybranou: extraliga, nebo dřina v pivovaru

Jiří Ondrušek (vpravo) bojuje o puk v utkání Olomouce v Šumperku. | foto: MF DNES

20 2013
Buď se bude opájet štěstím z postupu do extraligy, nebo vyrazí do pivovaru mýt ležácké tanky. Olomoucký obránce Jiří Ondrušek uzavřel před startem prvoligového play-off sázku se zástupcem Radegastu Michalem Kučerou o to, zda hokejisté Olomouce postoupí do nejvyšší soutěže. Pokud ano, postará se zástupce pivovaru o úklid šatny a střídačky. V opačném případě vyrazí opora Hanáků na směnu.

Sázka s pivovarem před play-off už je v olomouckém klubu tradicí. Zatím se vždy radoval zástupce pivovaru a do práce musel hokejista. Ondrušek doufá, že letos to bude konečně jinak: "Je to vysoký cíl a cesta k němu bude hodně trnitá. Ale věřím, že když zabojujeme a požene nás plný stadion, tak můžeme uspět."

Pokud by však svůj tým do extraligy nedovedl, čeká ho pořádná šichta. "Mytí tanků v ležáckém sklepě není snadná práce. Pivovarníci ji provádějí ručně. V tancích pivo zraje několik týdnů a jejich důkladné vyčištění je nutné provést před každým naplněním," přibližuje případný úkol manažer pivovaru Ivo Kaňák.

Olomoučtí hokejisté zvládli základní část první ligy na výbornou a nový systém široké baráže o extraligu jim dává větší šanci k postupu do nejvyšší soutěže než v minulých ročnících. Sázka tedy není pro Ondruška předem prohraná, i když je velmi odvážná.

A také Michal Kučera tuší, že úklid kabiny by vůbec nemusel být snadnou záležitostí: "Asi nejsem schopen domyslet, co by si na mě hráči nachystali. Ale samozřejmě bych dostál svému závazku a šel do toho."

Čtvrtfinále začíná Olomouc ve čtvrtek doma v sérii s Hradcem Králové. Lístky si můžete koupit v předprodeji už ve středu za 80 korun.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze