Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sázkové kanceláře českým hokejistům věří

7 2003
Praha - I když se českým hokejistům postaví ve čtvrtfinále MS do cesty tým Ruska, tedy soupeř, který je v uplynulé sezoně vyřadil v play-off hned na dvou světových turnajích, tuzemské sázkové kanceláře svěřencům kouče Lenera věří. Kurz na jejich postup se u všech čtyř sledovaných společností pohybuje výrazně pod hodnotou 2:1, zatímco Rusové se pod tuto hranici dostali pouze v jednom případě, a to ještě velmi těsně.

Nejvíce věří svěřencům trenéra Slavomíra Lenera Tipsport a Chance, které na jejich semifinálovou účast vypsaly shodný kurz 1,45. Jen o tři setiny níže je kurz Fortuny, u Sazky se na čtvrtfinálový úspěch Čechů tipuje za 1,61:1. Sazka má zároveň nejvyšší kurz na ruský postup (1,95), zatímco u tří dalších kanceláří by v tom případě sázející brali více než dvojnásobek vkladu.

Ve dvou čtvrtfinálových dvojicích je podle českých bookmakerů rozložení sil jasné: obhájci titulu Slováci jsou v duelu se Švýcarskem vysokými favority, podobně jako Kanaďané proti Německu. Obtížnějším oříškem je skandinávské derby Finsko - Švédsko, v němž jsou podle Tipsportu vyhlídky obou soupeřů zcela vyrovnané (1,8), zatímco například Sazka věří o něco více domácím Finům (1,73 - 1,79).

Sázet se dá i na další situace. Podle Chance jsou nejjistějšími českými autory gólu v utkání s Ruskem v Turku Milan Hejduk a Martin Straka (2,6), zatímco na druhé straně odborníci nejvíce věří Iljovi Kovalčukovi (2,65). Na "čistou jedničku", tedy vítězství Čechů v normální hrací době, se podle údajů z nabídek dá vsadit v rozmezí 1,75 až 1,87, na remízu po 60 minutách jsou vypsány kurzy 4,5-4,8 a na výhru Ruska od 2,8 do 3,25.

Rusové loni české hokejisty porazili ve čtvrtfinále olympijských her v Salt Lake City a poté i ve stejné fázi světového šampionátu ve Švédsku. Letos však na MS už třikrát prohráli, zatímco český tým dosud ztratil jediný bod za remízu se Slovenskem. Zápas začne v 19.00.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze