Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový šampionát patří i sázkařům. Ti čeští se činí rekordně

13 2015
Češi na zápasy základní části mistrovství světa v hokeji prosázeli stovky milionů korun. Překonali tak loňský šampionát i zimní olympiádu v Soči. Nejvíce se sázelo na zápas českých hokejistů s Francií, kdy vklady dosahovaly desítek milionů korun. Zástupci největších českých sázkových kanceláří se shodli, že jde o sázkařský vrchol letošního roku.

„Odehráno bylo 56 zápasů, na které jsme nabrali sázky za více než 400 milionů korun. V několika dnech jsme se dostali hodně přes 30 milionů korun vsazených na příležitosti spojené s MS. Předpokládaných náběrů 500 milionů korun, což by byl téměř dvojnásobek loňského MS v Bělorusku, tak do konce šampionátu zřejmě dosáhneme,“ řekl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Stovky milionů korun prosázeli také klienti Fortuny. „Celkové vklady na loňský šampionát v Česku dosáhly zhruba 255 milionů korun a už nyní jsme tuto sumu překonali. Po základních skupinách evidujeme sázky v hodnotě přes 300 milionů korun, přitom ty nejatraktivnější zápasy mistrovství nás ještě čekají,“ poznamenal mluvčí Fortuny Petr Šrain s tím, že hokejové mistrovství v Česku je absolutním vrcholem letošní sezony.

Velký zájem eviduje také Chance, u které už byly uzavřeny sázky za 80 milionů korun. Za celý šampionát společnost očekává pokoření stomilionové hranice.

O třetinu více sázek než loni hlásí také Sazka, pro kterou je však sportovní sázení spíše doplňkem k číselným loteriím. „Celkový objem sázek je 13 milionů korun. Zisk je zatím menší, než jsme předpokládali, jelikož je málo překvapivých výsledků. Na 95 procent vkladů se vrací mezi hráče,“ uvedl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Češi zatím nejvíce sázeli na utkání domácího výběru s Francií. „Nejsázenějším utkáním bylo to z minulého týdne, kdy jsme porazili výběr Francie příjemným výsledkem 5:1. Sázkaři jen na tento zápas vsadili šest a půl milionu korun,“ informovala mluvčí Chance Markéta Světlíková. U Fortuny se na tento zápas prosázelo 20 milionů korun, u Tipsportu o milion méně.

Další vývoj sázek bude podle sázkových kanceláří záležet hlavně na tom, jak se bude ve vyřazovací části dařit českému týmu. Ten se ve čtvrtečním čtvrtfinále utká s Finskem, které je podle bookmakerů mírným favoritem. „Pokud by čeští hokejisti skončili již ve čtvrtfinále, pozornost sázejících by se nejspíš podle zkušeností částečně obrátila jinam,“ doplnil mluvčí Tipsportu.

Hokejový šampionát při absenci jiných výraznějších sportovních akcí považují sázkové kanceláře za vrchol sezony. To umocňuje navíc to, že se po jedenácti letech koná opět v Česku.

Největší „žně“ měly sázkové kanceláře loni, kdy evidovaly tři sportovní vrcholy roku - zimní olympijské hry v Soči, hokejové mistrovství světa v Bělorusku a fotbalový šampionát v Brazílii. Jen na tyto akce Češi u největších českých společností prosázeli 2,8 miliardy korun.

Sázky za další stovky milionů směřovaly na utkání tenisových grandslamů a zápasy prestižních fotbalových lig. Sázkovým kancelářím díky tomu loni rostly tržby i zisky.

Autoři: ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze