Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Schyluje se k výměně Jágra za Lindrose?

8 2003
New York - Spekulace o možném odchodu Jaromíra Jágra z Wahingtonu neutichají. Podle informací zámořských médií došlo k jednání majitele Washingtonu Teda Leonsise s Jimem Dolanem, vlastníkem New York Rangers. Hlavní bod jednání? Výměna Jaromíra Jágr za Erica Lindrose. Se spekulací o možném trejdu hokejových útočníků přišly New York Daily News a kanadská televizní stanice TSN.

New York Rangers chtěly Jaromíra Jágra už v roce 2001, kdy byl volným hráčem. Nakonec získali Lindose. Teď se možná schyluje k výměně obou hráčů - byť to zástupci obou klubů popírají.

Oba týmy mají k obchodu dobré důvody: hráči ne zcela naplňují naděje, které do nich kluby při jejich angažování vkládaly a zejména: mají uzavřené pohádkové smlouvy, které příliš zatěžují klubové rozpočty.

Jágr ročně pobírá 11 milionů dolarů a jeho kontrakt vyprší až za šest let, Lindros zase k základnímu platu 3,3 milionů získá šestimilionový bonus, pokud se vyhne zranění, přesněji otřesům mozku, jež ho limitovaly ve Philadelphii a málem ukončily jeho kariéru.

O Lindrose v současné době příliš velký zájem není. V Rangers se mu příliš nedaří a Washington by v současné době na výměně, pokud jde o hráčskou kvalitu, prodělal. Na druhé straně by se ovšem zbavil tíživého závazku za Jágrův dlouhodobý kontrakt.

Bohatí Rangers jsou asi jediným klubem, který si může dovolit hráče s Jágrovou smlouvou a českému hokejistovi by mohlo vyhovovat i to, že by se v jednom týmu sešel s krajanem Petrem Nedědem a mohl by opět vytvořit údernou dvojici s Alexejem Kovaljovem, který k Jezdcům přišel z Pittsburghu v průběhu minulé sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze