Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sedinovi prý hrozila amputace nohy

22 2001
New York - Operace zad, které se v minulém týdnu podrobil švédský hokejista Daniel Sedin, byla vážnější, než uváděly původní zprávy. Přiznal to generální manažer Vancouveru Canucks Brian Burke, za který Sedin spolu se svým bratrem Henrikem nastupuje v NHL. Podle něho hrozilo, že hráč přijde o nohu. Burke tak vysvětlil, proč se Sedin dostal navzdory současným problémům ve zdravotnictví v Britské Kolumbii prakticky okamžitě na operační sál. V této kanadské provincii čeká na lehčí operaci přes dva tisíce lidí.

Krizi zapříčinil nedostatek lékařů a hlavně kvalifikovaných zdravotních sester, které vedle péče o pacienty provádějí i méně náročné zákroky.

Sedin se dostal na operační sál už dva dny poté, co přiletěl z mistrovství světa v Německu, což udivilo novináře. "V žádném případě jsme neobešli frontu čekatelů," odmítl Burke. "Lékař nám sdělil, že jde o akutní případ, a že by Sedin mohl i přijít o nohu," uvedl a připustil tak, že šlo o vážný zákrok.

Dříve manažer tvrdil, že "Sedinovy problémy možná vyřeší terapie" a potom se omezil na vyjádření, že "týmový lékař považoval operaci za nejjistější řešení".

Sedin měl od začátku roku potíže se zády, kvůli nimž vynechal březnové zápasy NHL. Na mistrovství světa se k těmto problémům navíc přidala kýla. Při operaci lékaři uvolnili hokejistovi svaly v bederní oblasti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze