Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sedmý zápas vyhrajeme, věří Staněk

Mladá Boleslav - Kometa Brno | foto: Josef VostárekMF DNES

19 2008
Mladá Boleslav - Včera se dočkal svého prvního gólu v letošním play-off, ten ale na úspěch Komety v Mladé Boleslavi stačit nemohl. Přesilovková dorážka brněnského útočníka Aleše Staňka už pouze korigovala skóre na konečných 6:3 pro domácí. "Dneska nám to nevyšlo, v tomto zápase bylo de facto všechno špatně," povídal Staněk.

"Ale jeden zápas v play-off zase tolik neznamená. Teď musíme zabrat doma a všichni věříme, že se sem ještě vrátíme na sedmý zápas a urveme ho. Na Boleslav si věříme."

Kde se ale nyní vzala taková změna oproti zápasům v Brně, které jste sehráli výborně?  Co vám chybělo?
Já si myslím, že větší důraz. A hlavně jsme tam hodně bezhlavě lítali. Dneska nás prostě Bolka předčila skoro ve všem, my se z toho musíme poučit a hrajeme dál.

Je prostředí v Boleslavi něčím zvláštní, že se vám tam tak nedaří?
Já si nemyslím, že je zvláštní. O tom jsme se přesvědčili v prvních dvou zápasech, kdy jsme tady prohráli jenom kvůli smolným gólům. Dneska nám utekly začátky prvních dvou třetin, ale jak říkám, teď už se s tím nedá nic dělat. Vrátíme se sem a vyhrajeme ten sedmý zápas, všichni tomu věříme.

Tento duel hodně připomínal první dva, ve kterých vám také utekl začátek. Čím to, že jste znovu nastoupili tak ustrašení?
My jsme si to říkali v kabině, ale bohužel nám to zase uteklo. Musíme si na to dávat pozor.

Po dvou třetinách bylo rozhodnuto, jaké jste dostali pokyny do třetí části?
My jsme hlavně hráli o ten šestý zápas, abychom si aspoň trochu spravili sebevědomí. A abychom takhle nenastoupili i doma. Takže jsme si řekli, že vyhrajeme aspoň tu poslední třetinu, a to se nám povedlo. Podle mě je pořád všechno otevřené.

Když Boleslav v Brně prohrávala čtvrtý duel, tak na jeho konci hodně přitvrdila. Neuvažovali jste o podobném kroku, že byste domácí trochu řezali?
To by bylo pod naši úroveň. Oni to u nás neřezali tak, že by dohrávali čistě souboje, ale řezali to hodně zákeřně. A my takové hráče, abychom se snižovali na tuhle úroveň, nemáme.

Jak rychle dokážete zapomenout na tento zápas? 
Už ve čtvrtek vás čeká další. Já myslím, že to zítra vybruslíme na tréninku. Musíme se poučit z chyb a hodit to za hlavu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze