Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf hokeje Gut chce obchodovat se Sazkou

25 2003
Praha - Český hokej zřejmě na pořádání mistrovství světa 2004 prodělá, jeho šéf Karel Gut by však škodný být nechtěl. Měl by se stát výhradním distributorem sanitární techniky do nové pražské haly Sazka Arena, v níž se bude šampionát hrát.

"S ředitelem Sazky Hušákem je Gut na dodávce sanitární techniky už domluvený. Je to kontrakt na několik milionů," tvrdí jeden z partnerů svazu. Přál si zůstat v anonymitě.

"Nemám nic podepsaného, ale o ten kontrakt usiluji," připustil Gut. "Nevidím v tom nic špatného." Halu spravuje dceřinná společnost Sazky, firma Bestsport, v ní je předseda hokejového svazu Gut zároveň členem dozorčí rady. Není to střet zájmů?

S toutéž firmou neúspěšně jedná o výši pronájmu haly během šampionátu.
Má hájit zájmy svazu a bojovat za co nejnižší náklady. Výsledek? Půl roku před začátkem mistrovství ještě nemá svaz podepsanou smlouvu a Sazka si může diktovat jakékoli podmínky.

Gut spolu se synem vlastní velkoobchodní firmu Unisale-Gutex, která je dodavatelem vybavení pro koupelny, WC a šatny. Do haly Sazka Arena by měl dodávat záchodová prkénka, držáky na toaletní papíry, vodovodní baterie a další zařízení.

Šéf Sazky Aleš Hušák prostřednictvím tiskové mluvčí Stanislavy Doubravové dohodu s Gutem popřel. "Nevidím v tom žádný konflikt, jednání o zakázce nebudou se Sazkou, ale buď se stavební firmou Skanska, nebo jinou firmou, která bude věc pro Sazku zajišťovat. Na tom není nic špatného," soudí Gut.

Šéf Skansky Zdeněk Burda mluví jinak. "Co se týče dodavatelů, je hodně věcí, které si rozhoduje přímo sama Sazka."

Jak probíhalo jednání o pronájmu? Původně dostal Gut od Hušáka ústní slib, že hokejový svaz zaplatí za jeden den pronájmu milion korun, Hušák však nyní žádá další peníze za energie a procenta z tržeb za prodané lístky.
Původní kalkulace, podle níž mělo mistrovství světa zisk pro svaz kolem 15 milionů korun, tak berou za své. "Počítáme s aktivním rozpočtem. Ale pokud bude po mistrovství světa alespoň vyrovnaný, budeme všichni rádi," prohlásil nedávno Zbyněk Kusý, předseda organizačního výboru šampionátu a zároveň člen výkonného výboru svazu.

Přesné finanční podmínky pronájmu ještě nejsou známy. Svaz a Bestsport nedávno podepsaly pouze memorandum, v němž obě strany potvrdily, že se akce v aréně uskuteční.

Memorandum má však mnohem slabší právní vymahatelnost než smlouva. Kdyby Sazka nestihla halu postavit, svaz by penále zřejmě nevysoudil. "Smlouvu dolaďujeme a podepsat bychom ji měli do konce října," řekl Gut. To sliboval už před měsícem...f

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze