Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manažer Hradce: Sezona je neúspěšná, ale postup jsme si zasloužili

Generální manažer hradeckých hokejistů Aleš Kmoníček. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

5 2013
Postavil se za klub v těžké době, kdy řešil spor o stadion s firmou ABD, do toho měl ještě stavět úspěšný tým. Pak však musel přihlížet jeho tristnímu startu do sezony. Rozdal pokuty, vyměnil trenéry a pak mu nezbývalo než věřit, že ač hokejisté Hradce Králové nesplní cíl sezony - čtvrté místo, zachrání pro město alespoň play-off první ligy.

"Sezona byla hektická a nejnáročnější, jakou jsem v manažerské kariéře zažil," říká generální manažer Hradce Králové Aleš Kmoníček.

Jak se vám hodnotí sezona, od které jste si v klubu tolik slibovali?
Základní část se v žádném případě nepovedla, výkony byly úplně za očekáváním. Stojím si ovšem pořád za tím, že kádr byl dobrý. Posily měly svou kvalitu. Na konci základní části a v play-off se síla týmu potvrdila. Přes celkový neúspěch jsem rád, že jsme odehráli dobré čtvrtfinále s Olomoucí, vypadli jsme z něj se ctí a nemáme se zač stydět.

Do play-off jste zlepšili výkony a nebyli o nic horší než Olomouc. Řekl byste, že si Hradec postup do semifinále zasloužil?
Série byla maximálně vyrovnaná, zápasy byly hrané stylem nahoru dolů. Rozhodlo štěstí a pár individuálních momentů. Takže ano, zasloužili jsme si postup stejně jako soupeř, dovedu si představit, že bychom ho hráli, ale na druhou stranu nechci snižovat kvalitu soupeře. Má výborný tým, předváděl dobré výkony a rozhodlo i to, že byl ve větší herní pohodě.

Postačí to i představenstvu klubu?
Budu teď mluvit jen za sebe - z mého pohledu není sezona úspěšná, ale s pozitivním závěrem. Ukázalo se, že jsme si vybrali dobré hráče a je tu kvalita.

Play-off bylo také jedním z cílů sezony. Dostali jste se do něj, ale skončili jste až sedmí. Vyplynou z toho důsledky?
Vlastně už nastaly výměnou hráčů i trenérů. Nerad bych dělal revoluci v týmu. Mužstvo chci zachovat a udělat co nejméně změn. S koncem sezony nám fungovalo dobře. Vytvořily se dvojice a trojice hráčů. Chci to přenést do příští sezony a odrazit se k lepším výsledkům.

Původně jste vsadil na trenérské duo Hosták - Pospíšil. Hosták po odchodu řekl, že mužstvo je dobře připravené a forma musí přijít. Potvrdilo se to v play-off?
V play-off jsme hráli naše maximum. Hráči nechali na ledě všechen um i bojovnost. Přesně to, co nám chybělo v základní části. Jen si lámu hlavu, proč tým stejně tak nebojoval už dřív a nehrál tak dobře. Náš systém se totiž nijak výrazně nezměnil, i když došlo na pár hráčských změn. Na play-off se člověk víc vyhecuje, ale faktorů je víc.

A co vám z toho vyšlo?
I vinou sporu s firmou ABD se z hráčů nedostalo maximum, a také trvalo déle, než se tým sladil. A to byl úkol trenérů. Tým se herně nedal dohromady tak, jak by tomu mělo být. Přišli kvalitní hráči a každý z nich měl mít svou roli v týmu. Lidé mi vyčítali, že kvalitních borců tady máme moc. Jenže podívejte se na týmy Ústí a Boleslavi. Je tam hodně hvězd a poskládali to tak, že fungují výborně a pohybují se na špici tabulky. Takhle jsme si to v Hradci také představovali.Najdete na iDNES.czmobilní verze