Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf Komety: Nemusíme za každou cenu postoupit

23 2008
Brno - S nejsilnějším týmem za poslední roky půjde brněnská Kometa do letošního play-off 1. hokejové ligy. A tomu odpovídají i její ambice. "Ale hráči žádný nůž na krku nemají," upozorňuje majitel klubu Libor Zábranský. Jaký je tedy cíl pro play-off? "Budu spokojen, když budeme mít vyprodané domácí zápasy," tvrdí.

"A když bude co nejvíc Brňáků spokojených s našimi výkony. Ale co ode mě asi chcete slyšet: Ani hráči, ani trenéři nemají žádný nůž na krku, že by museli za každou cenu postoupit do extraligy," říká Zábranský.

Ale o postup se pokusíte, nebo ne?
Šance je vždycky, ale já nechci vytvářet žádný nezdravý tlak. Když se nám to nepovede, tak se nic neděje. Klub se nám podařilo finančně stabilizovat a opakuji, že ani ode mě, ani od sponzorů nemá nikdo žádný nůž na krku. Chceme hrát co nejlépe a dostat se co nejdál, ale nejsme v žádné euforii, že bychom museli letos postoupit. Když se to nepovede teď, může to být příští sezonu.

Pokud to ale přece jen dokážete, je klub připraven hrát extraligu?
Už dříve jsme řekli, že pokud Kometa postoupí do extraligy, tak jsme připraveni to zvládnout.

Co by to obnášelo?
Ještě víc práce, navýšení rozpočtu. Prostě celkový posun klubu dopředu. A rozhodně by to vyžadovalo ještě užší spolupráci s městem.

Kometa a extraliga? Poprvé je naděje

Jestliže ve Znojmě doufají, že svou extraligovou ságu protáhnou na desátý rok, v Brně hokejoví fanoušci nejvyšší soutěž neviděli už dvanáct let. O to víc ale mohou být natěšeni na letošní play-off, do něhož Kometa poprvé půjde s reálnou nadějí se o návrat do extraligy pokusit.

"Takové malé světýlko tam je," říká o postupové šanci obránce Tomáš Protivný. I to je pokrok v porovnání s předchozími třemi lety. V nich sice Kometa vstupovala do play-off ve všeobecné euforii, ale bez vážnější naděje na větší úspěch. A ve vyřazovací části vyhrála jediný z dvanácti zápasů. Letos je ale brněnský tým zdaleka nejsilnější za posledních deset let.

"To můžu říct stoprocentně," tvrdí majitel a šéf klubu Libor Zábranský. "Máme nejširší kádr, co tu byl, a i kvalita hráčů je úplně jinde než v minulosti." Síle týmu odpovídají i jeho ambice. Ty vedení Komety vyhlásilo jasně už před sezonou: pokusit se vybojovat extraligu. A to stejné platí i těsně před startem play-off, kde se o splnění tohoto cíle rozhodne.

"Chceme hrát baráž o extraligu. Nemůžeme do toho jít s jinými cíli, motivací pro nás musí být ten nejvyšší," prohlásil brněnský trenér Vladimír Kýhos. Aby se dlouholetý sen brněnských fanoušků o návratu mezi elitu vyplnil, musí Kometa úspěšně zvládnout tři vyřazovací kola i následnou baráž, zřejmě s Ústím nad Labem.

Na postup do nejvyšší soutěže a s ním spojené výdaje jsou v Brně ekonomicky připraveni. "Ale nemusíme za každou cenu postoupit. Nechci vytvářet žádný nezdravý tlak, nikdo nemá nůž na krku," upozorňuje Zábranský.

"Když nepostoupíme, nic hrozného se pro nás nestane." Zato když Kometa postoupí, ovládne Brno hokejové šílenství. To už ostatně propuklo, na první dva zápasy čtvrtfinále s Hradcem Králové zbývají poslední lístky.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze