Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šef Mountfieldu: Hokejový klub se z Českých Budějovic stěhovat nebude

Z Českých Budějovic prý extraligový hokej rozhodně nezmizí | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

25 2008
Samé zaručené informace. Kolují mezi fanoušky a jsou čím dál zaručenější. Jsou určitě z nejlepších zdrojů a od nejvíce informovaných lidí, které ale nikdo nejmenuje. HC Mountfield se nepovedla první polovina základní části extraligy ani Liga mistrů. A mezi lidmi se o to více šíří zvěsti: Majitelé společnosti Mountfield chtějí jít jinam.

Mužstvo je jejich a vezmou si ho s sebou. Trenér mužstva Ernest Bokroš u nich má protekci, proto ho neodvolali. Jak to tedy je? Na otázky MF DNES písemně odpověděl majoritní vlastník společnosti Mountfield Ivan Drbohlav.

Je pravda, že společnost Mountfield jedná o odchodu z českobudějovického hokeje?
Naše společnost Mountfield zažila v našem hokejovém klubu dvě velmi úspěšné sezony v základní části extraligy. Nemíníme nyní, když se nám nedaří, něco vzdávat.

Společnost Mountfield je majoritním akcionářem, téměř stoprocentním vlastnictvím hokejového klubu. Kolik korun vůbec investuje v této sezoně?
To je další důvod, proč chceme zůstat. Ukažte mi v nynější celoevropské finanční ekonomické krizi firmu, která by měla tak ráda hokej jako my a byla by schopna pro tuto sezonu dát více než 48 milionů korun. A to nejen jako majitel, ale i jako silný generální partner. Takže odpověď na otázku je, že o odchodu z Českých Budějovic neuvažujeme a těšíme se na dobu, kdy se nám zase začne dařit.

Víte o tom, že ve verzi o odchodu společnosti Mountfield je Brno, kde se má rekonstruovat hala Rondo? Navíc zde v budoucnosti zvažují postavit velkou multifunkční halu.
Z odpovědi na první otázku je zřejmé, že do Brna neodcházíme.

Slyšel jste o tom, že jako majoritní vlastník klubu si má společnost Mountfield vzít na cestu jinam i celý kádr hráčů z Českých Budějovic? Můžete se k tomu vyjádřit?
Opět: Nikam neodcházíme, a proto bude HC Mountfield dál hrát v Českých Budějovicích.

Hovoří se i o fúzi českobudějovického hokeje s brněnskou Kometou. Můžete k tomu něco říci?
Žádná fúze s Kometou, ale ani s nikým jiným nepřichází v úvahu. Co přichází v úvahu, je, že bychom chtěli začít spolupráci s dalším klubem v nižší soutěži a vytvořit si tam to, čemu říkám farma neboli líheň kvalitních extraligových hráčů.

Zasahujete jako majoritní majitel společnosti Mountfield do chodu klubu? Jak výrazně a v jakých oblastech? Hodnotíte sportovní stránku v klubu?
Přestože jsem majoritním vlastníkem firmy Mountfield, nejsem a ani z časových důvodů nemohu být v představenstvu hokejového klubu. Na druhou stranu potvrzuji, že velmi úzce s představenstvem HC spolupracuji. V minulých letech jsem se s ním věnoval hlavně ekonomickým problémům klubu. Zejména jsem představenstvu pomáhal s vytvářením pravidel pro stanovení pořádku v klubu, což považuji pro jakýkoliv podnik s obratem 120 milionů korun za mimořádně důležité.

Můžete se vyjádřit k angažování trenéra Bokroše?
Ernest Bokroš má za sebou patnáctiletou mimořádně úspěšnou trenérskou kariéru. Nyní tak úspěšný není. Žádný trenér není považovaný za úspěšného, když je klub na předposledním místě.

V Českých Budějovicích se hovoří i o tom, že má trenér Bokroš příbuzenský vztah k někomu ze společnosti Mountfield. Je to pravda?
Trenér Ernest Bokroš nemá žádný příbuzenský vztah k nikomu ze společnosti Mountfield.

Jakou formou se informujete o práci v klubu? Například jaké informace máte o celkové činnosti hlavního trenéra pana Bokroše?
O práci v klubu mě informují trenér Bokroš, sportovní manažer Látal, generální manažer pan Joun a hlavně všichni členové představenstva našeho hokejového klubu. Co se týče trenéra Bokroše, já i všichni uvedení pánové posuzujeme také to, jaké problémy zdědil a jaké problémy se ukazují v nynější době.

Jak řešíte nebo jak chcete dál řešit současnou situaci v mužstvu HC Mountfield?
Každý týden jsem zván a také chodím na představenstvo hokejového klubu. Mluvíme o hráčích, trenérech i o práci jejich nadřízených. Například na příštím představenstvu 25. listopadu budeme řešit i budoucnost - to je, jak se připravovat na příští sezonu.

Můžete k tomu sdělit více?
Je zřejmé, že se chceme soustředit na posilování hráčské základny a to jak z hlediska počtu, tak kvality. Dosud jsme nakupovali pouze kvalitní hráče za 2 až 3 miliony korun. Nyní se chceme soustředit také na získávání hráčů, jejichž sportovní éra teprve začíná. S tím, že cena těchto hráčů bude pochopitelně nižší a v našem klubu se teprve hvězdami stanou. Zároveň diskutujeme, jak vytvořit vlastní hráčskou farmu. Zde asi vznikly ty fámy, že plánujeme jít někam jinam.Bodování

21

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

19

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

14

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

9

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 14 7 3 3 1 60:31 30
2. Kometa 14 8 2 2 2 54:34 30
3. Třinec 14 8 1 2 3 44:32 28
4. Hr. Králové 14 8 1 1 4 33:24 27
5. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
6. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
7. Ml. Boleslav 14 6 0 3 5 33:30 21
8. Chomutov 14 5 2 2 5 36:37 21
9. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
10. Zlín 14 4 3 1 6 35:38 19
11. Jihlava 14 4 1 2 7 34:41 16
12. Liberec 13 5 0 0 8 23:41 15
13. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
14. Litvínov 14 2 2 1 9 22:40 11

Najdete na iDNES.czmobilní verze