Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf slovenského hokeje slibuje po šampionátu bouři

Slovensko - Německo - Slováci v retrodresech | foto: APČTK

11 2008
Nepovedené vystoupení hokejistů Slovenska na světovém šampionátu v Kanadě bude mít dohru. Byť svěřenci kouče Šuplera uspěli v sérii o záchranu se Slovinskem, prezident svazu Juraj Široký slibuje bouři. A prý vyvodí ze zámořského výbuchu i osobní důsledky.

"Budeme hledat příčiny, které nás do tohoto stavu dovedly, a budeme samozřejmě vyvozovat důsledky," citoval Širokého internetový server pravda.sk. Je prakticky jisté, že u mužstva skončil kouč Julius Šupler, a Široký uvedl, že nemá ani osobně chuť pokračovat v čele slovenského hokeje. Co to ale znamená, odmítl upřesnit.

Ještě předtím ale přiznal, že tým měl zcela jiné cíle než boj o záchranu. "Slovenský hokej je na vyšší úrovni. Ne, aby se zachraňoval. Máme být někde ve středu A skupiny, ne v čele. To si musíme říci otevřeně. Dva tři týdny před mistrovstvím se ale stalo několik událostí, které nepomohly k vhodnější skladbě týmu. Neúčast hráčů z NHL byla pro výkon našeho týmu citelná. Každý soudný člověk musel vědět, že medaile hrát neletíme," podotkl Široký.

Jediným kladem na celém turnaji tak podle něj byla skutečnost, že se Slováci v elitní skupině MS zachránili. "Když to zhodnotíme s chladnou hlavou a bez emocí, tak jsme podali bojácné výkony. Chyběla nám osobnost, která by mužstvo strhla a vzala odpovědnost na sebe. Fakticky jsme ale selhali jen v zápase s Německem. S Finskem jsme odehráli slušný zápas, ale v závěru jako bychom se báli, že můžeme vyrovnat," poukázal prezident svazu na to, že Slovensko do boje o záchranu poslal nezdar proti Německu a nečekaně dobré výsledky Dánska, které ale Slováci bezpečně porazili.

Široký věří, že letošní nepříjemná zkušenost nastartuje slovenský hokej správným směrem. "Věřím, že ho tento neúspěch změní k lepšímu. Zatřese s mnohými funkcionáři a možná i s hráči, i když jim nechci nic vyčítat," dodal Široký.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze