Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Senátoři odevzdali výstroj. Nechtějí hrát?

13 2003
Žďár nad Sázavou - Hráčům prý poručili, ať si sbalí a odevzdají výstroj. Co na tom, že je čekal ještě minimálně jeden zápas. Když se tak stalo, po HC Senators se ve Žďáru nad Sázavou náhle slehla zem. "S takovým jednáním jsem se ještě nesetkal," jen zakroutil hlavou vedoucí žďárského stadionu a městský zastupitel Bohumil Trávník. Vedení hokejového klubu, který už v podstatě neexistuje, rázně zatočilo s faktem, že se ve čtvrtek ve Žďáru přece jen má odehrát prvoligové utkání mezi Senátory a Opavou.

"Můžu říct jen tohle: sezona pro nás skončila. Mrzí nás to, ale co naděláme...“ konstatoval gólman Robert Slávik. Víc nikdo z hráčů ani trenérů sdělit nechtěl, povinná loajalita k zaměstnavateli jim svázala jazyk. Nad ledem stadionu ve Žďáru se včera vznášelo tíživé ticho, žádný z prvoligových hokejistů se po ní bruslemi nesklouzl.

"Kluci tu byli ráno, ale netrénovali, odevzdávali výstroj," krčil rameny manažer HC Žďár Bohumil Prachař, který však nepatří k vedení Senátorů. Hlavní boss klubu Petr Adamec během dne tradičně nezvedal telefon, aby vysvětlil jejich počínání. K souboji posledního kola nadstavbové části, který měli Senátoři sehrát s Opavou, už žďárské mužstvo nejspíš nenastoupí.

Slezané se prý ale na Vysočinu každopádně vypraví. "Do Žďáru pojedeme, respektujeme rozhodnutí svazu. Budeme připraveni přesně na čas a v plné zbroji," prohlásil Mario Bubeníček, prezident HC Slezan Opava. "Nemáme žádné signály o tom, že by se nemělo hrát."

Oba kluby se původně dohodly na tom, že vzájemný zápas sehrají ve středu v Opavě, přestože hostitelem duelu měl být Žďár. V úterý večer to však zamítl šéf první ligy Stanislav Šampalík, který přehodnotil své původně kladné stanovisko. Možnost nesehrání zápasu si svazový funkcionář nechtěl připustit.

"Utkání zatím nikdo oficiálně nevzdal. Znovu vyfasovat výstroj je strašně jednoduché, proto bych nepředbíhal...," uvedl ve středu odpoledne Šampalík."„Řeknu to na rovinu: Opava a rozhodčí k utkání stoprocentně nastoupí. A Senátoři? Ti respektují moje rozhodnutí, že mají zápas sehrát podle rozpisu - ve čtvrtek v 18 hodin," trval na svém.

Utkání se tedy má teoreticky uskutečnit. Má...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze