Karlovarská radost - ilustrační foto

Karlovarská radost - ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Série porážek Karlových Varů skončila, pomohly přesilovky

• 0
Tři přesilovky = tři góly. Hokejisté Karlových Varů vytasili v poslední třetině doma proti Brnu dokonale smrtící zbraň. Výhrou 5:3 utnuli smolnou sérii čtyřech porážek v řadě a už vyhlíží páteční duel na Spartě.

Sérii čtyřech porážek ukončili hokejisté Karlových Varů v nedělním 42. kole Tipsport extraligy. O domácí výhře nad Kometou Brno 5:3 rozhodla Energie definitivně ve třetí třetině, kdy vstřelila v přesilových hrách tři góly. Kometa si připsala šestou porážku v posledních sedmi zápasech a klesla na desáté místo tabulky.

„Jsme moc rádi, že nám po čase zase začaly vycházet přesilové hry. Moc si ceníme toho, že jsme i s trochou štěstí zvládli třetí třetinu. Jsou to vydřené body,“ prohlásil po utkání Mikuláš Antonik, nově dosazený asistent Karla Mlejnka, jenž na postu hlavního trenéra nedávno nahradil Petera Oremuse a vrátil se tak na pozici, kterou zastával na začátku sezony.

Západočeši v předešlých dvou duelech neskórovali, proti Kometě se však prosadili už ve 3. minutě, kdy v početní výhodě překvapil brankáře Vejmelku centr první řady Marosz. Druhou branku přidali domácí také v přesilovce. Tentokrát seděl na trestné lavici Dočekal, když na bližší tyč propálil brankáře hostí karlovarský Huna.

Hosté mohli snížit v 78 vteřiny dlouhé přesilovce pět na tři, ale na gól si museli počkat až do druhé třetiny. Ve 23. minutě snížil obránce Kaberle. Karlovy Vary ale na jeho branku dokázaly rychle odpovědět. Energie hrála opět přesilovku a opět trestala. Tentokrát se prosadil ránou z první obránce Bičánek. Kometě se však následně podařilo vyrovnat. Na rozdíl jedné branky snižoval ve 29. minutě Vondráček, o čtyři minuty později překonal Závorku po brejku Ton.

Duel se tak rozhodl ve třetí třetině. Ve 43. minutě se prosadili opět domácí. Kůs vyhrál buly na Bičánka a následnou tečí jeho rány z hokejky Vachovce se Energie dostala do vedení 4:3. V 52. minutě z brejku po přihrávkách Baránka a Barteka se trefil už také sám Kůs a KV arena začala slavit. „Pokud se nám podaří vyrovnat na 3:3 a vrátit se do utkání, tak si ho nemůžeme nechat utéct. Měli jsme Karlovy Vary zatlačit a rozhodnout v náš prospěch,“ zlobil se po utkání útočník hostů Petr Ton.

„Rozhodlo to, že jsme se za stavu 3:3 nepoložili. To, že jsme se dokázali prosadit zrovna my, tím myslím náš útok, je úplně jedno. Sice jsme ztratili dvoubrankové vedení, ale dokázali jsme se semknout a otočit vývoj zápasu na naši stranu,“ radoval se po zápase Jaroslav Kůs. „Pět branek jsme sice dali někdy před dvěma měsíci, ale když se budeme nadále tlačit do branky, tak bychom mohli i nadále sbírat ovoce,“ dodal.

Kometa se sice snažila duel zdramatizovat, gólman Závorka však domácí podržel a Karlovy Vary tak po čtyřech domácích nezdarech uspěly před svými fanoušky. I nadále jsou sice v tabulce poslední, na Litvínov jim však schází jediný bod, na dvanácté Vítkovice dalších pět.

Další utkání sehraje Energie v pátek, 43. kolo ji vyšle na led Sparty. Pražané jsou v tabulce druzí za letošními suverény z Liberce, týmu Karla Mlejnka se proti nim ovšem celkem daří a ze třech vzájemných utkání odehraných v letošní sezoně vyhrála Energie první dvě.