Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Servisman opravuje brusle i mění hokejky

26 2004
Praha - Servisman Karel Janouch má v pražské Sazka Areně během světového šampionátu napilno. Jeho servis, který sídlí nedaleko české kabiny, navštíví denně hned několik hráčů. Potřebují hlavně přebrousit či opravit brusle nebo vyměnit hokejku. "Zatím to není tak hrozné, denně opravuji zhruba osm párů bruslí," uvedl Janouch.

"Nejvíce mě zatím navštěvují Švýcaři, Lotyši a Kazaši. Servis poskytujeme zdarma, všechno ostatní si ale musí mužstva platit. Švýcaři chtěli třeba vyměnit všechny nože od bruslí jen proto, že je měli zelené a tady musejí být bílé," přiblížil zvláštní zakázku. Jinak prý nejvíce mění prasklé nože u bruslí.

Nejčastějšími zákazníky Janouchova servisu jsou však rozhodčí. "Nevím proč. Asi se jim nechce kupovat si nové brusle," pokrčil s úsměvem rameny.

Hokejisté z NHL, kteří mají svoje nádobíčko šité přímo na míru, za sezonu vymění dva až tři páry. "Každému hráči měří obě nohy, někteří pak mají třeba levou brusli o něco větší než tu pravou," konstatoval kustod českého národního celku Pavel Křížek.

Čas od času si korpus i nože vyžádají opravu.  "Nejsou tak pevné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Většinou povolí, změkne nebo praskne a každý hráč má proto tréninkové brusle a další na zápas. Těžší hokejisté potřebují více párů, protože jim nože praskají. Výměna není tak složitá, těžší je zbrousit ostří tak, aby odpovídalo původním podmínkám," dodal Křížek.

Služeb místních prodejců musela nečekaně využít lotyšská výprava. Některým hráčům dosud nepřišly hokejky a kustodi je hodlají dokoupit v dějišti mistrovství.

Autoři: ,


Témata: Hala v Praze, Sazka

Najdete na iDNES.czmobilní verze